Ботев (Вр) полетя, взе втора победа за седмицата

18-08-2018, 22:50

Ботев Враца записа втора поредна победа в Първа професионална лига, след като се наложи като домакин над Етър с 2:0 в мач от петия кръг на шампионата.

С две попадения за новаците се отличи Петър Атанасов, който удари греда и бе в основната на всичко интересно за своя тим.

Така бързакът вече има 5 гола на сметката си в елита и изпревари Мауридес от ЦСКА на върха в ранглистата на реализаторите.

Още в третата минута на срещата, играна на стадион „Огоста“ в Монтана, Атанасов бе близо до гола.

Той бе изведен чудесно в коридор сам срещу вратаря и го преодоля с техничен удар, ала топката срещна страничната греда.

Етър отговори мигновено, но след изстрел на капитана Георги Сърмов от статично положение кълбото се оплете във външната част на мрежата.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Петър Атанасов получи пред пеналта и след хубав пробив направи безпомощен Христо Иванов с изстрел в горния ъгъл за 1:0.

Не след дълго отново „десетката“ на домакините преодоля стража на гостите, промушвайки елегантно топката между краката му извън наказателното поле, след което подаде към Валери Домовчийски, ала последният бе изпреварен в последния миг от бранител на Етър.

После мачът се накъса и в последните десетина минути на първата част арбитърът Волен Чинков показа четири жълти картона.

На почивката треньорът на „виолетовите“ Красимир Балъков опита да промени развоя на мача, заменяйки Жилсон Силва с Ерик Почански, но това не доведе до желания резултат.

Вместо това, Ботев вкара втори гол. Това се случи в 65-ата минута, когато Атанас Фиданин подаде към Атанасов и неговият първи изстрел бе блокиран от защитник, ала при втория голмайсторът бе безкомпромисен – 2:0.

Балъков отговори с двойна смяна, но и това не помогна, а в 80-ата минута Петър Атанасов бе близо до хеттрик, ала Христо Иванов майсторски изби негов фалцов удар в корнер.

Малко по-късно резервата на гостите Иван Петков прати с глава топката в дясната греда на вратата.

Така в крайна сметка „болярите“ записаха трета поредна загуба на нула далеч от дома в Първа лига и останаха с 4 точки в актива си.

Ботев пък вече има шест в своя, макар че стартира сезона с три последователни поражения.

В следващия кръг врачани гостуват на Берое, докато Етър приема Левски.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 58. Атанас Фиданин, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 71. Емил Стоев, 19. Ивайло Михайлов (к), 88. Йордан Апостолов, 26. Мариян Иванов, 10. Петър Атанасов, 17. Спас Георгиев;

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов, 3. Артьом Артюнин, 14. Иван Скерлев, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж, 11. Даниел Младенов, 99. Жилсон Силва;