Ботев възкръсна и обърна зрелищно Верея на "Трейс Арена"

Ботев възкръсна и обърна зрелищно Верея на

12-03-2018, 19:20

Ботев стигна до зрелищна победа с 4:2 над Верея след обрат на "Трейс Арена" в Стара Загора, в мач, който освен с много голове и екшън, ще бъде запомнен и с фамозното попадение на Жоао Паоло, направил пореден силен мач след завръщането си при пловдивчани.

Играчите на Верея обаче започнаха по-ударно срещата и набързо дръпнаха в резултата с 2:0 след дебютни попадения на Венци Христов, който миналата седмица подписа със старозагорци.

Бившият национал се възползва на два пъти от грешки в защитата на "канарчетата", вкарвайки по едно попадение с крак и глава, съответно в 8-ата и 18-ата минути на срещата.

До този момент гостите изглеждаха под всякаква критика на терена, но постепенно започнаха да поглеждат към вратата на съперника. Въпреки това чистите положения пред вратата на старозагорци липсваха.

Ботев върна гол сякаш от нищото! Жоао Паоло получи топката в центъра на терена, направи няколко крачки напред с топката и с фамозно изпълнение от 40 метра порази мрежата на Пламен Колев, който не успя да реагира по никакъв начин - 2:1!

Попадението вдъхна живец на пловдивчани навръх 106-ата им годишнина, а до края Тодор Неделев опита отново чрез далечен удар да изненада Колев, но не успя.

Две минути след почивката Ботев стигна до изравняването! Жоао Паоло центрира от левия фланг, резервата Стивън Петков се размина с топката, но на далечната греда Диого Кампос успя да засече с глава за 2:2!

Тук някъде стана ясно, че "канарчетата" са близо до обрат и той дойде в средата на второто полувреме. Тодор Неделев получи възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция и техничарят не сгреши, носейки пълния обрат - 3:2!

До края на срещата имаше време и за Стивън Петков, който оформи крайното 4:2 в последните минути, засичайки топката пред голлинията.

Верея - Ботев 2:4

1:0 Христов 8'

2:0 Христов 18'