Ботев Пд се промъкна на полуфинал след рулетката на дузпите

04-04-2019, 21:10

Ботев Пловдив е последният полуфиналист за Купата на България, след като отстрани по драматичен начин Черно море след изпълнение на дузпи. В редовното време Ботев поведе чрез Феребори Доре в 52-ата, а Мартин Минчев изравни в 79-ата минута. Срещата завърши при резултат 1:1 и влезе в продължения, които преминаха без нова промяна в резултата и така се стигна до дузпи, в които в герой за „канарчетата” се превърна Даниел Кайзер, спасявайки две дузпи. Така Ботев се присъедини към отборите на Локомотив Пд, ЦСКА и Септември в полуфиналите от надпреварата. Жребият за следващата фаза на турнира се тегли тази вечер и ще бъде проследен от Novsport на живо!

Първото полувреме премина под знака на тактическото надлъгване, като нито един от двата тима не предприемаше излишни рискове в предни позиции.

Единственото чисто положение бе на сметката на „канарчетата”, които в 10-ата минута бяха много близо до гола. Антонио Вутов направи добър индивидуален рейд отдясно, след което комбинира с Филип Филипов, той центрира  в наказателното поле, където Феребори Доре надскочи Димов и Станчев и засече с глава, но топката се отби в напречната греда.

До края на първата част нямаше повече интересни положения пред нито една от двете врати и отборите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

„Жълто-черните” започнаха много по-активно второто полувреме и още в 47-ата поставиха под напрежение отбраната на гостите. Феребори Доре открадна топката от Пламен Димов, след което изведе на чиста позиция Тодор Неделев, който обаче би неточно в аут.

Пет по-късно Ботев поведе в резултата. Васил Шопов центрира отляво, Доре отново бе над всички при въздушната битка и с гръб към вратата отклони с глава в долния ляв ъгъл на вратата на „моряците” – 1:0.

Попадението донесе допълнителен импулс в играта на футболистите на Николай Киров, които все по-често окупираха половината на Черно море.

В 64-ата Неделев стреля директно от фаул отдясно, търсейки далечния ъгъл на вратата, но Дюлгеров внимаваше и успя да отклони в корнер.

В последния четвърт час гостите заиграха по-офанзивно и резултатът не закъсня. В 79-ата минута Черно море изравни след гениален гол на Мартин Минчев. Ндонгала получи отдясно на вратата на „жълто-черните”, намери Минчев, който със залъгващо движение се освободи от опеката на Пиргов и завърши атаката с точен удар по земя от малък ъгъл – 1:1.

В оставащите минути нямаше повече попадения и мачът влезе в продължения.

В 93-ата Кристиан Димитров не успя да се възползва от отличен пас на Неделев и нанесе слаб удар с глава, пращайки в аут.

Нова ситуация за Ботев имаше в 98-ата. Антон Карачанаков изпълни фаул, Неделев пое топката и направи добро подаване за Кристиан Добрев, който отправи неточен удар с глава от линията на вратарското поле.

В края на първото продължение Мартин Минчев отправи неточен удар към вратата на домакините.

Вторите допълнителни 15 минути от четвъртфинала също не предложиха промяна в резултата и победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

Патрик Андраде от Черно море изпълни точно първата дузпа, а след него Тодор Неделев също бе безпогрешен. Последва неточен удар на Пламен Димов над вратата, а след него Димитър Пиргов отбеляза за втори път за Ботев. Последва изпълнение на Васил Панайотов, което бе отразено от Кайзер. Антонио Вутов отбеляза, след което последва нова блестяща изява на Кайзер, спасявайки удар на Дани Кики, с което Ботев се класира за полуфиналите.

СЪСТАВИ:

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 66. Кардосо да Силва, 26. Радослав Апостолов, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев (к), 7. Александър Тонев, 39. Антонио Вутов, 10. Феребори Доре;

Резерви: 99. Иван Чворович , 6. Костадин Ничев, 11. Кристиан Добрев, 19. Благовест Данчев, 24. Лазар Марин, 29. Запро Динев, 71. Антон Карачанаков;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров , 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 5. Стефан Станчев, 38. Аристоте Ндонгала, 71. Васил Панайотов, 21. Георги Илиев (к), 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 10. Радослав Василев;

Резерви: 36. Георги Китанов, 7. Патрик Андраде, 9. Мехди Фенуш, 11. Жорже Алвес, 33. Мирослав Енчев, 72. Родриго Енрике , 99. Дани Кики;

Сблъсъкът ще бъде излъчен в ефира на Диема спорт, а на живо гледайте ТУК!

Novsport.com ще следи за всяка промяна в резултата!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

121` Отново Кайзер спасява! Дани Кики не успя да преодолее вратаря на Ботев и "жълто-черните" са на полуфинал!!!

121` Антонио Вутов бележи!

121` Кайзер спасява дузпата изпълнена от Васил Панайотов!

121` Димитър Пиргов вкарва за Ботев!

121` Пламен Димов стреля над вратата!

121` Тодор Неделев също е безпогрешен!

121` Патрик Андраде изпълни точно!

121` "Моряците" изпълняват първи.

120` Край на продълженията! Всичко ще се реши след изпълнение на дузпи!

105` Без нови попадения след първото 15-минутно продължение.

90` Редовното време завършва при резултат 1:1, ще се играят продължения!

79` Мартин Минчев връща с гениален гол  "моряците" в мача!

52` Феребори Доре бележи гол с глава след центриране на Шопов.

33' Черно море - Неточен удар

29' Антонио Вутов - Неточен удар

Бърза атака, която започна от Неделев, капитанът ни намери в коридор Доре, който разтегли към Вутов. Техничарят опита диагонален изстрел към вратата на Черно море, но топката мина високо над нея.

10' Феребори Доре - Неточен удар

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Филипов центрира в наказателното поле, където Доре се извиси и стреля с глава, но топката намери напречната греда на вратата на Дюлгеров!

5' Ботев - Опасна атака

Първа опасна атака към вратата на гостите от Варна. След поредица от пасове Неделев намери коридор в сгъстената защита и подаде към Вутов, но пасът му бе по-силен и се озова в стража на Черно море.