Ботев потрепери, но взе трите точки срещу Верея

30-09-2018, 19:25

Ботев (Пловдив) се наложи като гост с 2:1 над Верея в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" вкараха два гола през първото полувреме.

В 23-ата минута Тодор Неделев откри от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на защитника на старозагорци Денис Василиев. От бялата точка Неделев прати топката в долния ляв ъгъл на бившия си съотборник Георги Георгиев - 0:1.

Десет минути по-късно и Лъчезар Балтанов попадна в прегръдките на съотборниците си. Халфът се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Верея и отбеляза с глава след центриране от корнер на Неделев - 0:2.

Втората част стартира с опасност пред вратата на домакините. В 51-ата минута Неделев изведе Густаво Афонсо на голова позиция, но последният не успя да намери целта, шутирайки в аут.

В 56-ата минута Верея намали чрез автогол. Антон Огнянов излезе на добра позиция вляво в наказателното поле на "канарчетата" и стреля по диагонала, а хвърлилият се на шпагат Димитър Пиргов засече топката в собствената си врата за 1:2.

В 75-ата минута Балтанов можеше да вкара втори гол, но пропусна, което не беше фатално за Ботев.

След успеха Ботев се изкачи на шестото място с 14 точки, докато Верея остава на дъното само с 3 в актива си.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ (Пловдив) 1:2

0:1 Тодор Неделев (23-автогол)

0:2 Лъчезар Балтанов (33)

1:2 Димитър Пиргов (56-автогол)

СЪСТАВИТЕ:

ВЕРЕЯ: 27. Георгиев, 21. Запрянов, 3. Коуроупис, 15. Весилиев, 6. Иванов, 16. Малек, 88. Тевия, 24. Диара, 8. Станчев, 10. Огнянов, 11. Вушорович

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Соуза, 3. Пиргов, 6. Ничев, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов, 20. Петков

Стадион: “Трейс Арена”, Стара Загора

Съдия: Николай Йорданов