Ботев разгроми Локомотив в дербито при 16-годишните

15-03-2018, 16:53

Юношеският отбор на Локомотив до 16 години допусна домакинско поражение от Ботев (Пловдив).

"Черно-белите" отстъпиха пред своите съперници с 0:4. Срещата при юношите младша възраст (р. 2001/2002) се игра днес от 11:00 на изкуствения терен на Лаута. Това бе и първа загуба в шампионата за Локомотив след 14 мача без поражение

Двубоят започна с минута мълчание в памет на юношата на Марица (Пловдив) Станимир Стоянов.

В 6-та минута вратарят на Локомотив Кристиян Томов спаси силен изстрел на играч на гостите. В 25-та минута Ботев поведе с 0:1. Няколко минути преди края на полувремето резултата стана 0:2.

През втората част Локомотив имаше добри възможности за гол чрез Мартин Гарабедян и Николай Джелебов, но до попадение не се стигна. С два гола в 66-та и 80-та минута гостите взеха победата в мача.