Верея врътна реми в първата контрола

04-07-2018, 07:16

Верея изигра първата си контрола от подготвителния лагер в Марибор, Словения.

Старозагорският тим завърши 0:0 срещу румънския Астра (Гюргево), а спарингът се проведе на един от терените в словенския курорт Рогла на 1500 метра надморска височина.

Проверката премина равностойно, но тимът на Верея бе по - активния на терена създаде повече положения.

В 88-та минута Верея пропусна златен шанс да победи. Тогава Антон Огнянов отправи опасен удар, топката се удари в гредата и после във вратаря на румънците и излезе в корнер.

След почивката за Верея в игра влезе бившият халф на Левски Майкъл Тевия, който за последно игра в Черноморец (Бургас) в трета лига и след това замина да си търси късмета в Африка.

Втората контрола на Верея в Словения е срещу Хайдук, Сплит на 6 юли.

Съставът на Верея - Георгиев (Цинцарски), Здр. Илиев (Йорданов), И. Иванов, Мунин (Йоргесен), Ахмед, Максимов, Мечев (Алекс), Танев (Тевия), Анд. Киофу, Станчев (Корупис), Огнянов