Вечните дербита при юношите не излъчиха победител

30-03-2019, 19:09

ЦСКА и Левски завършиха наравно 2:2 в мач от XXI кръг на Елитната група за юноши до 17 години, който се игра на базата в Панчарево.

Червените имаха шанс да поведат още в третата минута, но вратарят на противника спаси след удар на Даниел Иванов.

В 7-та ЦСКА откри резултата след точно изпълнена дузпа от Християн Петров. Гостите изравниха в 25-та, а две по-късно Даниел Иванов отново изведе „армейците“ напред.

До края на първата част Иванов имаше още една възможност да порази вратата на съперника, но играч на сините изби топката.

През втората част Марк-Емилио Папазов пропусна три отлични възможности, а Левски стигна до равенството в 73-та минута.

„Сините“ изравниха и при юношите до 15 години. Вечното дерби за родени през 2004 година бе от XXI кръг на Елитната група и също се проведе на базата в Панчарево.

„Армейците“ поведоха в 43-та минута, когато Александър Георгиев беше точен с глава след центриране отдясно на Ясен Цеков, а Левски изравни в 61-та минута.

ЦСКА остава на върха в Елитната група с 53 точки, Левски е втори с три по-малко, пише официалният сайт на „червените“.