Витоша направи равен с босненци

04-02-2019, 17:05

Витоша (Бистрица) и Борац (Баня Лука) направиха 2:2 в Турция. "Тигрите" допуснаха гол още в 3-ата минута на срещата. Разписа се Демир Якупович.

В 8-ата минута Витоша получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Борац. Зад топката застана Стефан Христов, който обаче стреля в аут. В 16-ата Саша Кайкут от състава на босненския тим  получи червен картон за грубо нарушение. С оглед приятелския характер на срещата, изгоненият футболист бе заменен от Милан Сиканич.

В 38-ата минута Витоша изравни с хубав гол на Ивайло Лазаров, който прати топката точно под гредата. Две по-късно Георги Купенов изведе тима си напред в резултата. Нападателят засече с глава центриране на Юлиан Попев.

В 57-ата минута футболистите на Витоша направиха сериозна грешка при изнасянето на топката, от която се възползва Владан Данилович. Нападателят пое топката и прехвърли стража на "тигрите" за 2:2. В 71-ата минута Даниел Кутев стреля неточно с глава в аут.