Витоша със загуба в последната си контрола в Турция

07-02-2019, 17:10

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:2 от датския Фредерика в последната си контролна среща на турска земя. Головете за победителите отбелязаха Хьог (32') и Гертсен (48'), а за "тигрите" точен беше Стефан Христов (79').

Първата опасност беше за Витоша, но вратарят Нюба спаси удара на Четин Садула. След това датчаните поеха инициативата и стигнаха до гол в 32-ата минута, когато се разписа Хьог, който беше оставен непокрит в наказателното поле.

Още в следващата атака след грешка на противниковата защита Долапчиев можеше да изравни, но той се забави и бранител успя да избие топката в корнер.

В 38-ата минута след неотсъден фаул се стигна до протести на играчите и човек от щаба на Фредерика срещу главния съдия, които продължиха няколко минути, а Нателстад от техния състав получи червен картон за претенциите си. До края на частта Витоша упражни натиск, като в добавеното време вратарят Нюба спаси удар на Долапчиев.

Фредерика стигна до втори гол в 48-ата минута, когато набралият скорост Гертсен насочи изстрела си в мрежата покрай излезлия да го пресрещне Василев. В 73-ата нова възможност се откри пред Долапчиев, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В 79-ата минута Долапчиев излезе на стрелкова позиция, но излезлият напред Нюба отрази изстрела му. Топката обаче попадна в Христов, който намали изоставането на своя тим.

ВИТОША - ФРЕДЕРИКА 1:2

0:1 Хьог (32')

0:2 Гертсен (48')

1:2 Христов (79')

ВИТОША: Християн Василев, Румен Гьонов, Михаил Милчев, Георги Купенов, Юлиан Попев, Четин Садула, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов, Наско Милев, Григор Долапчиев

ФРЕДЕРИКА: 1. Нюба, 2. Ритер, 3. Бус, 5. Менди, 4. Нателстад, 11. Огесен, 20. Нилсен, 10. Халвад, 7. Хьог, 16. Ленарт, 9. Сьоренсен