Втората победа продължава да се изплъзва на Витоша

01-12-2019, 16:25

Витоша Бистрица продължава да търси втората си победа за сезона, след като днес направи 1:1 с гостуващия Дунав в среща от 18-ия кръг на efbet Лигата. Емил Гъргоров откри резултата в 53-ата от дузпа, а Стефан Христов донесе точка за русенци с попадение в 65-ата. В 77-ата Румен Гьонов от тима на бистричани бе изгонен заради втори жълт картон. Витоша е последен в класирането с 5 точки, а Дунав се изравни по точки с 10-ия Етър.

През първите 45 минути чистите положения почти изцяло липсваха, като най-близко до гола бяха домакините в 25-ата минута, когато Гъргоров изпълни много добре фаул от малък ъгъл, но нацели сглобката на вратата.

В 30-ата Стефан Христов прроби добре отляво, но вместо да нанесе удар реши да подава и бранител изби в корнер.

Няколко минути по-късно Христов пробва диагонален удар, който нямаше нужната точност и топката мина на около метър от левия страничен стълб.

Второто полувреме бе далеч по-наситено с интересни ситуации пред двете врати, а в 53-ата „бистришките тигри“ откриха резултата. Садула пробва центриране в пеналта, където Мартин Костадинов игра с ръка, за което реферът отсъди дузпа. Емил Гъргоров изпълни точно наказателния удар и даде преднина за своя тим.

В 65-ата русенци се върнаха в мача – Ивайло Лазаров с отличен пас изведе отляво Исаевски, той в близост до аутлинията върна за Стефан Христов, който с точен удар матира Василев.

Витоша бързо можеше да върне преднината си в 69-ата минута. Атанас Кабов надбяга Милчев, след което отправи плътен удар, Макенджиев обаче отклони леко топката, която се отби в страничната греда.

Втори жълт картон на Гьонов в 77-ата остави домакините с човек по-малко.