Втородивизионният Бохум спря ЦСКА в първата контрола на "червените"

Втородивизионният Бохум спря ЦСКА в първата контрола на

16-01-2019, 17:55

ЦСКА започна с равенство контролите в Марбея, където отборът на Нестор ел Маестро ще изкара подготвителния си лагер.

"Червените" завършиха 1:1 с 8-ия в германската втора Бундеслига Бохум, а с оглед развоя на събитията от щаба на ЦСКА трябва да са по-доволни от хикса.

Предвид ранната фаза на подготовката двубоят не предложи особени футболни достойнства, а по-чистите положения бяха на сметката на германския отбор.

ЦСКА започна по-активно срещата в първите 20 минути, в които отборът на Ел Маестро владееше повече топката, разиграваше в половината на съперника, но така и не успяваше да стигне до чисто голово положение.

При центриране от корнер на Тиаго Родригес топката намери Бодуров, който с глава стреля над вратата.

Десетина минути преди края на първата част дойде първото опасно положение в мача, което бе в наказателното поле на ЦСКА.

Остро центриране на Сидни Сам принуди Николай Бодуров да протегне крак, а в опита си да избие топката, тя застрашително се насочи към долния ъгъл на Черниаускас, който обаче спаси.

Така при нулево равенство дойде почивката.

Втората част започна с натиск на германците и с промени в двата състава. Силвер Ганвуола можеше да открие за Бохум от чудесна позиция, но футболистът на германския отбор стреля в обсега на Данте Стипица.

Малко по-късно Бохум все пак вкара гол!

Точен за съперника на ЦСКА бе Майер, който с майсторско изпълнение от фаул направи безпомощен Стипица - 1:0!

Отговорът на ЦСКА бе почти светкавичен, но Мауридес от 7-8 метра на чудесна позиция в наказателното поле не успя да преодолее вратаря на германците.

Все пак това стори Кристиян Малинов, който в 75-ата минута с красив диагонален удар изравни за 1:1!

ЦСКА - Бохум 1:1

0:1 Майер 63'

1:1 Малинов 75'

------------------------------------------------------------------------------------------

75' - ГОООЛЛЛ ЗА ЦСКА! Кристиян Малинов изравнява за 1:1!

69' - Шанс за ЦСКА за изравняване, но Мауридес направи сериозен пропуск на 7-8 метра от вратата!

63' - ГОООЛЛ ЗА БОХУМ! Майер открива резултата след майсторско изпълнение на пряк свободен удар!

56' - Германците можеха да поведат в резултата, но Черниаускас спаси удар на непокрития в наказателното поле Силвер Ганвуола

46' - Начало на второто полувреме, което започва с редица промени и в двата състава

45' - Край на първото полувреме!

35' - Германският отбор можеше да открие резултата. Остро центриране на Сидни Сам принуди Бодуров да опита да отклони топката, която обаче застрашително летеше към вратата на Черниаускас, който все пак успя да спаси!

20' - По-силно начало на играчите на ЦСКА, които се настаниха в половината на съперника с първия съдийски сигнал. До този момент обаче липсват головите положения.

1' - Начало на мача!

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 27. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 2. Стойчо Атанасов, 25. Стивън Перейра, 28. Никола Борисов, 16. Жанио Бикел, 23. Мартин Смоленски, 17. Енрике Рафаел, 9. Мауридес, 10. Евандро;