ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Берое – Ботев Пд 0:0

17-08-2019, 18:00

Берое е домакин на Ботев (Пловдив) в мач от шестия кръг на българския футболен елит.

Битката за Тракия стартира в 18:00 часа в Стара Загора, а преди нея заралии са пети във временното класиране с актив от 9 точки, като имат с 4 повече от своите гости.

Стефан Апостолов от Симитли е главен на срещата, с помощници Димитър Русев и Петър Митрев. Четвърти съдия е Владимир Вълков. Делегат на БФС е Димитър Велинов, докато Костадин Гергинов е съдийски наблюдател.

В групата на майсторите Ботев има с два успеха повече от Берое в съперничеството (39 срещу 37), при 27 ремита, а головата разлика е 134:162 в полза на „жълто-черните“.

52 са срещите в Стара Загора, където домакините са с 28 победи, Ботев има 9, а равенствата са 15. Най-честият резултат между двата тима е равенство 1:1 (общо 15 пъти), следван от 2:1 за Берое (10 пъти).

Мачът Берое – Ботев Пловдив е пряко в ефира на Диема спорт, като Novsport.com ще проследи в реално време развитието на резултата, а нашите посетители могат да гледат двубоя на живо ТУК.

Още линкове тук…

БЕРОЕ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

Завърналият се преди по-малко от седмица в състава на Ботев Пловдив нападател Фернандо Виана е сред титулярите на „жълто-черните“ в Стара Загора и поведе атаката им.

Още в третата минута пък звездата им Тодор Неделев тества вратаря на домакините Душан Перниш със силен изстрел от свободен удар, но в обсега на стража и той успя да се намеси.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров (к), 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио;

Треньор: Александър Томаш;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 66. Еберт да Силва, 17. Лъчезар Балтанов (к), 20. Ван Арнем, 24. Лазар Марин, 8. Тодор Неделев, 10. Антонио Вутов, 92. Фернандо Виана;

Треньор: Желко Петрович.