ДРАМА: Берое открадна в края точка от Велико Търново!

21-09-2018, 19:23

Късен гол помогна на Берое да продължи серията си без загуба срещу Етър!

Първият мач от деветия кръг на Първа лига се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново и завърши при резултат 1:1, a така старозагорци останаха непобедени от „виолетовите“ в шест поредни мача.

Берое започна по-добре и още в четвъртата минута Мартин Камбуров бе оставен абсолютно сам пред границата на вратарското поле, ала с глава не можа да насочи топката във вратата и стреля в аут.

Етър от своя страна разчиташе на контраатаки и след една такава успя да открие резултата с красиво попадение.

То падна в 18-ата минута, когато Даниел Младенов получи извеждащ пас и стартира от центъра, за да напредне по фланга, да финтира бранител и да намери връхлитащия Флорент Боджадж.

Последният пък без да се замисли отправи мощен удар от ждроб и направи безпомощен Душан Перниш, за да даде аванс на своите.

Малко след това вратарят на Берое спаси с вещина опасен удар на Велко Батрович, а в 30-ата минута и неговият колега Христо Иванов се намеси решително след изстрел на Иван Минчев и рикошет.

Стражът на Етър блесна и малко преди почивката, когато Камбуров изведе чудесно Борислав Цонев и той с едно движение се освободи от Иван Скерлев, след което стреля от десетина метра силно в долния ъгъл, но Иванов майсторски отрази и запази аванса на своите до почивката.

След нея Мартин Камбуров пропусна да изравни, а резервата Ерик Почански и Дани Младенов имаха шансове да увеличат преднината на своите, но не успяха да се възползват.

Така се стигна до 88-ата минута, в която появилият се като резерва за гостите Рубен Бригидо центрира в пеналта и Борислав Цонев с глава отблизо възстанови статуквото.

В добавеното време Румен Руменов можеше да донесе успеха на своите, след като засече от непосредствена близост остро центриране на резервата Ерик Почански, но отправи слаб изстрел и Перниш спаси, за да може двата тима да поделят точките.

Така Берое вече има 16 и изостава с три от лидерите Левски и ЦСКА, които обаче са с мач по-малко, докато Етър е с 11 в своя актив след 3 успеха, 2 ремита и 4 загуби.

Етър – Берое 1:1

1:0 Флорент Боджадж (18‘)

1:1 Борислав Цонев (88')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

„Етър“ (Велико Търново): 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 11. Даниел Младенов (73′- 92. Ерик Почански), 10. Велко Батрович (62′- 6. Аласана Мане), 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж (89′- 16. Пламен Гълъбов); неизползвани резерви: 13. Анатоли Господинов,  9. Иван Петков, 25. Крум Стоянов, 17. Чавдар Ивайлов старши треньор: Красимир Балъков;

„Берое“: 12. Душан Перниш, 5. Мешка, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 20. Матеус Леони (76′- 3. Милен Желев), 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 73. Иван Минчев (67′- 28. Рубен Бриджидо), 77. Вандерсон (81. 18. Алфредо); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 14. Валентин Иванов, 19. Александър Василев, 70. Драгош Фирцулеску; старши треньор: Александър Томаш;

Жълти картони: Димо Атанасов 37′, Венцислав Василев 62′, Христо Иванов 88′[„Етър“ (ВТ)] ; Иван Минчев 43′, Георги Ангелов 75′ [Берое“];

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)

Асистент-съдии: Димо Вълчев (Варна), Красимир Атанасов (Варна)

Четвърти съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)