ДРАМА НА "ЛАУТА"! Етър докосва следващия бараж след 2:0

ДРАМА НА

07-05-2019, 21:23

Етър започна успешно плейофите за седмото място в Първа лига, което гарантира бараж срещу отбор от първата шестица за Лига Европа.

„Виолетовите“ победиха като гости Локомотив в Пловдив с 2:0 и чакат спокойно реванша след три дни във Велико Търново.

С ключова роля за успеха бе Даниел Младенов, който откри резултата в мача и спечели дузпата за второто попадение, при което изгонен с директен червен картон бе вратарят на домакините, макар да бе в положение на засада.

Иначе мачът на „Лаута“ започна равностойно, като още в шестата минута гостите можеха да поведат, но нямаха късмет, тъй като топката срещна гредата след опит за воле на Младенов, но така или иначе имаше маркирана засада.

В 16-ата минута капитанът на гостите Георги Сърмов, който от другия сезон ще играе в Германия, получи първия жълт картон в срещата, ала удари към двете врати липсваха до 24-ата минута.

Тогава, след едно центриране отдясно, отново Младенов бе непокрит в пеналта и успя да засече на далечната греда, откривайки резултата с удар от много малък ъгъл, който обаче спря в мрежата на домакините – 1:0.

Не след дълго Етър бе близо и до втори гол. В 33-ата минута Пламен Гълъбов отправи опасен изстрел с глава, но Мартин Луков се намеси решително и спаси.

В 35-ата обаче той бе изгонен, след като събори в пеналта Дани Младенов, който бе изведен сам срещу него, а това доведе до дузпа за гостите и червен картон за Луков.

Решенията на арбитъра бяха точни, но повторенията показаха, че Младенов е бил в положение на засада преди да получи.

Впоследствие Георги Сърмов застана зад топката и реализира отсъдения наказателен удар срещу резервния вратар на пловдивчани Илко Пиргов – 2:0 за "виолетовите".

След това Етър вкара още едно попадение, което обаче бе справедливо отменено заради засада и така гостите се оттеглиха на почивка с преднина от два чисти гола и с човек повече на терена.

След паузата домакините логично се прибраха в защита и разчитаха предимно на контраатаки, а при една такава в заключителната част можеха да намалят резултата.

В 87-ата минута появилият се в средата на второто полувреме Ален Ожболт бе изведен сам срещу вратаря на Етър, но Христо Иванов демонстрира класа и изби в корнер, а после се намеси и още веднъж, за да опази аванса на своите.

Така те вече мислят за реванша в петък от 17:15 часа, а навярно и за следващия си бараж, срещу победителя от сблъсъка между Ботев Враца и Славия.

Двата отбора завършиха 0:0 в първата среща по-рано днес, а следващата също е след три дни, от 20:15 часа, в София.

Локомотив Пловдив – Етър 0:2

0:1 Даниел Младенов 24

0:2 Георги Сърмов 39, дузпа