Едно полувреме стигна на Ботев Пд да бие Етър (ВИДЕО)

03-08-2018, 20:21

Ботев (Пд) записа втора поредна победа в първенството. "Жълто-черните" спечелиха с 2:0 домакинството си на Етър в мач от третия кръг на Първа професионална лига.

И двете попадения паднаха след почивката, а Тодор Неделев на два пъти учели гредата.

Ботев и Етър изиграха слабо първо полувреме, в което не отправиха нито един точен изстрел към една от двете врати. Топката се владееше предимно от домакините. "Виолетовите" обаче бяха много добре подредени и спираха съперниковите атаки още преди наказателното поле.

Във 2-ата минута Шопов стреля високо над вратата от границата на наказателното поле. Четвърт час след началото началото на мача Венци Василев блокира добре Стивън Петков и нападателят не можа да шутира към вратата на гостите.

Малко след това Тодор Неделев опита изстрел, който излезе в аут. В 36-ата минута звездата на Ботев центрира и Кристиян Димитров нанесе удар с глава, но топката мина покрай вратата.

Ситуацията на терена се промени през второто полувреме. Само 3 минути след неговото начало Ботев поведе в резултата с първия си точен удар в мача. Разписа се Стивън Петков след асистенция на Лъчезар Балтанов.

Етър също заигра по-активно и отговори с далечен шут на Крум Стоянов в 55-ата минута. Даниел Кайзер обаче улови без проблем.

В 58-ата Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, при който топката се оплете от външната страна на мрежата.

Най-спорният момент в мача дойде в 73-ата минута. Тогава реферът отсъди нарушение на Скерлев срещу Диого Кампос и показа жълт картон на футболиста на Етър. Футболистите във виолетово настояваха, че нарушение няма. Петър Костадинов не само не се трогна от претенциите им, но и изгони Скерлев. Оказа се, че това е било първоначалното му намерение, но е объркал картоните.

Неделев изпълни отлично прекия свободен удар от границата на наказателното поле, но топката уцели напречната греда. В 81-ата минута той все пак се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на Димо Атанасов срещу Васил Шопов в наказателното поле на Етър.

В добавеното време Неделев удари втора греда от пряк свободен удар.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо, 16. Васил Шопов, 20. Стивън Петков;

Треньор Николай Киров

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович, 92. Ерик Почански, 99. Варела, 20. Яни Пехливанов;