Етър взе първа побаде при Балъков

09-04-2018, 19:21

Етър записа първа победа под рководството на Красимир Балъков, след като спечели с 2:1 домакинството си на Дунав от група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига.  Откакто легендарния халф пое тима, "виолетовите" са изиграли осем мача.

Успехът позволи на домакините да изпреварят Дунав в класирането. Почти сигурно е, че двата отбора ще завършат на последните две места в групата и ще се борят за оцеляване в елита.

Етър можеше да поведе още в 8-ата минута, когато Батрович стреля към вратата. Топката рикошира в крака на защитник и при добавката друг бранител на Дунав я изчисти от голлинията. Малко след това опасен удар на Мане от далечна дистанция беше отразен от вратаря гостите.

В 41-ата минута Бадара стреля с глава след центриране на Иван Стоянов. Антонов изпусна топката, но нападателят на Етър не успя да се възползва от "подаръка".

Три минути след подновяването на играта "виолетовите" поведоха в резултата. Димо Атанасов центрира в наказателното поле, където Бадара засече топката с глава и опъна мрежата - 1:0.

Само четири минути след това Етър нанесе втори удар. Мане изведе Батрович и той от малък ъгъл прати топката във вратата на Антонов - 2:0.

Четвърт час преди края Дунав намали. Голът вкара Исмаил Иса след асистенция на Васил Шопов. Гостите натиснаха и в заключителните секунди можеха дори да изравнят до удар на Попадийн профуча покрай вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър: 1. Христо Иванов, 6. Георги Пашов, 14. Иван Скерлев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 25. Аласана Мане, 70. Велко Батрович, 73. Иван Стоянов, 89. Самб Бадара

Треньор: Красимир Балъков

Дунав: 86. Станислав Антонов, 15. Христо Лемперов, 4. Петър Патев, 16. Мартин Ковачев, 22. Михаил Милчев, 31. Красимир Станоев, 17. Насим Зитуни, 94. Юлиан Ненов, 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагарен, 9. Исмаил Иса

Треньор: Малин Орачев