Етър завърши с победа контролите в Турция

30-01-2019, 16:08

Етър завърши победно контролите си в Турция с успех 2:0 над германския „Кемницер”.

Съперникът, в чиито редове играе и българинът Костадин Велков, преди това бе направил 2:2 с „Грасхопърс”.

„Виолетовите” имаха териториален превес, докато немският тим залагаше на контри, но първата част не донесе много положения.

В 14-ата минута Аласана Мане отблизо стреля неточно встрани от вратата, а отново той центрира от фаул и избитата топка попадна у Сърмов, който със силен удар в левия крак стреля до рамката.

„Кемницер” удари греда в 20-ата минута, когато Рафаел Гарсия се откъсна и от малък ъгъл нацели левия стълб, отскочилата топка попадна у Мюлер, но ударът му срещна тялото на Крум Стоянов.

В 22-ата минута мощен удар на Дани Младенов мина на сантиметри от рамката. До почивката нямаше нови възможности, но през втората част по-класният тим на „Етър” взе своето.

Първо в 60-ата минута Крум Стоянов от фаул стреля над вратата. „Болярите” откриха резултата в 63-ата минута, когато Сърмов намери Здравко Илиев по десния фланг, той центрира пред вратата и Велко Батрович засече топката в мрежата.

Иван Петков удвои в 74-ата минута, когато получи топката в пеналта от Почански и с лекота с премерен удар я прати във вратата за 2:0.

Така „болярите” приключват лагера в Анталия с престижните две победи и две ремита, 7:3 голова разлика и без загуба, а преди това у дома записаха и 3:0 срещу „Спартак” (Пл). Последната им проверка е на 9 февруари срещу ЦСКА в София.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

„Етър“: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Гълъбов, Скерлев, Илиев, Сърмов, Мане, Колев, Батрович, Младенов, Ангелов (Господинов, Георгиев, Артюнин, Василев, Ив. Стоянов, Станев, Джамов, Руменов, Боджадж, Почански, Петков).

„Кемницер“: Якубов, Хохендер, Велков, Гроте, Милде, Фран, Кампулка, Гарсия, Итер, Божич, Мюлер (Мрос, Блум, Шуберт, Хоппе, Талиг, Гезиен, Тааг, Мауер, Вочай).