Етър излъга Витоша, изплува до 8-о място

23-09-2019, 19:25

Етър излъга с 1:0 Витоша (Бистрица) в последния мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Яни Пехливанов вкара победното попадение за домакините, а преди това звездана на "тигрите" Емил Гъргоров изпусна дузпа. Успехът изстреля домакините до осмата позиция в класирането с 11 точки. Столичани са последни с 3.

Витоша организира добра атака в 7-ата минута. Румен Гьонов центрира в наказателното поле, а там Георги Амзин изпревари Иван Иванов. Ударът му глава обаче не намери очертанията на вратата. Етър отговори две минути по-късно. Шут на Румен Руменов беше пресечен от защитник на Витоша и топката се озова в ръцене на вратаря Християн Василев.

В 24-ата минута Илия Димитров засече с глава центриране, но ударът му премина над напречната греда. Минута по-късно Витоша получи дузпа. С изпълнението се нагърби Емил Гъргоров, който стреля доста слабо в центъра на вратата и Христо Иванов  спаси.

Три минути преди края на редовните 45 минути Етър поведе в резултата с гол на Яни Пехливанов. След поредица от разбърквания  в наказателното поле на Витоша топката попадна на крака на Пехливанов, който прати топката в мрежата - 1:0.

След почивката отново Етър първи стигна до голово положение. В 51-ата минута Ерол Дост комбинира с Ивайло Димитров, който обаче стреля над вратата. Секунди по-късно Милчо Ангелов също прати топката в аут.

В 70-ата минута футболистите на Витоша поискаха втора дузпа. Четин Садула падна след съприкосновение с Крум Стоянов. Нарушение обаче нямаше, а и да беше отсъдил такова съдията то сблъсъкът беше извън наказателното поле. Малко след това Светослав Ковачев не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата.

Пет минути преди края Бадема беше изгонен. Ветеранът се вбеси на решение на рефера Вълков и дори му налетя, но с дружни усилия играчите от двата отбора го спряха да не влезе в директна конфронтация със съдията.

В добавеното време удар на Дост с глава мина покрай вратата на Витоша.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 72. Ерол Дост, 84. Здравко Илиев, 15. Иван Иванов, 73. Иван Стоянов, 31. Красимир Станоев, 19. Крис Гади, 25. Крум Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 8. Румен Руменов, 20. Яни Пехливанов

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 9. Илия Димитров, 10. Георги Амзин, 23. Емил Гъргоров, 14. Четин Садула, 80. Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов