Етър отнесе Верея с 3:0! Гредите и вратар спасиха старозагорци от сериозен разгром!

29-03-2019, 19:17

Етър започна плейофите във втората осмица на Първа лига с бой над Верея с 3:0 на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Резултатът дори може да се счита като някакъв вид успех за гостите, които можеха спокойно да отнесат и двуцифрен резултат, но гредите, както и добрите изяви на вратаря им Кацарев предотвратиха по-разгромно поражение.

Още в първите минути Етър можеше да вкара, но Даниел Младенов не се възползва от подаване на Велко Батрович към точката на дузпата.

Последва пропуск и на черногореца, но в 27-ата минута резултатът бе открит!

Остро центриране отдясно към далечната греда намери Батрович, който от близко нямаше проблем да вкара топката в мрежата - 1:0!

Последваха минути на затишие, поне привидно, но малко преди края на първото полувреме Даниел Младенов удвои резултата!

Опитният играч на "болярите" получи топката пред наказателното поле, финтира защитника пред него, след което и вратаря Кацарев, за да пусне топката на празна врата за 2:0 - резултат, при който дойде почивката!

С първите минути на втората част Иван Стоянов имаше страхотна възможност да направи резултата класически.

Капитанът на Етър бе изведен отдясно в наказателното поле, последва майсторско прехвърляне на вратаря с външен фалц, но топката рикошира в сглобката при страничната и горната греда, за да излезе в аут.

Все пак в 53-ата минута Батрович вкара за 3:0, възползвайки се от извеждащо подаване зад гърба на защитата!

До края на срещата Артюнин разтресе горната греда след удар с глава при центриране от корнер, а Батрович и Милчо Ангелов пропуснаха също чисти положения.

И така, Етър - Верея 3:0.

.................................................................................

Етър: 13. Господинов, 3. Артюнин, 14. Скерлев, 70. Станев, 15. Георгиев, 5. Сърмов, 17. Мане, 30. Джамов, 10. Батрович, 73. Стоянов, 11. Младенов

Верея: 12. Кацарев, 4. Д. Иванов, 33. Желязков, 6. И. Иванов, 26. Весков, 3. Курупис, 8. Василиевич, 9. Ризванович, 7. Маламов, 32. Рюстемов, 11. Станчев

---------------------------------------------------------------------

90' - Край на срещата на стадион "Ивайло"!

69' - Истинско чудо е, че Верея губи до момента само с 0:3! Иван Стоянов, Батрович и Артюнин пропуснаха страхотни възможности, като в единия случай топката попадна в горната греда!

53' - Велко Батрович отново бележи! Черногорецът бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле и вкара втория си гол в мача - 3:0!

52' - Етър можеше да води и по-убедително, но удар на Иван Стоянов попадна в гредата, а Батрович не успя да намери очертанията на вратата при удар отляво в наказателното поле.

46' - Начало на второто полувреме.

45' - Край на първото полувреме.

43' - Гооол за Етър! "Болярите" повеждат с 2:0 след чудесна солова акция на Дани Младенов, който преодоля вратаря Кацарев и покачи резултата!

27' - Този път грешка няма! Батрович е намерен на далечната греда и бележи за 1:0!

18' - Още един шанс за Етър! Батрович е изведен на чудесна позиция срещу вратаря, но черногорецът не намери очертанията на вратата!

5' - Първо положение за домакините!Батрович проби отляво, върна към точката на дузпата към Младенов, който стреля към вратата на Верея, но Кацарев се намеси и спаси!

1' - Начало на мача на стадион "Ивайло"