Етър представи отбора с успех над Литекс

05-07-2019, 22:03

Елитният „Етър” победи с 2:0 „Литекс” (Ловеч) в последната си проверка от подготовката.

Преди началото на мача официално бе представен отборът за новия сезон в Първа лига.

На 23 футболисти ще разчита новият треньор Росен Кирилов, като новите попълнения са защитниците Александър Дюлгеров и Христофор Хубчев и халфовете Красимир Станоев и Йордан Апостолов, докато Никола Колев вече е собственост на „Етър”, след като два сезона бе преотстъпван от ЦСКА.

Двата отбора направиха равностоен мач, в който „виолетовите” голове паднаха в самия край. Началото бе много интересно – още във втората минута Здравко Илиев центрира отдясно и Фло Боджадж технично отклони топката под гледата, но вратарят успя да спаси.

В 5-ата минута пък опасен удар на Аспарухов от гостите бе спасен от вратаря Христо Иванов.

Росен Кирилов не можеше да ползва контузените Милчо Ангелов, Христофор Хубчев, Ерик Почански и Иван Петков.

„Виолетовите” имаха още две-три възможности, като първо Станоев стреля от фаул до гредата, а после Апостолов след разбъркване шутира над рамката. Пехливанов пък след центриране стреля с глава, но топката тупна в земята и бе уловена от вратаря.

„Литекс” остави много добри впечатления и често атакуваше. В 27-ата минута след центриране отдясно непокритият Петко Ганев с глава прати топката в мрежата, но голът бе отменен поради засада.

Поснепенно положенията пред вратите секнаха и нищо не се случи чак до 55-ата минута, когато Крум Стоянов навърза няколко защитници и влезе в пеналта, но вместо да стреля, реши да търси Боджадж. След балонно центриране на Здравко Илиев пък топката падна зад напречната греда.

„Оранжевите” имаха нови две добри възможности – в 62-ата минута Тонислав Йорданов от фаул стреля опасно до гредата, а в 73-ата минута Капитанов засече топката, но тя мина покрай гредата.

„Етър” поведе в 82-ата минута, когато Здравко Илиев центрира отдясно и Дино Мартинович с глава ефектно забоде топката в мрежата – 1:0. Само след 4 минути след центриране на Иван Стоянов отдясно защитникът Петко Ганев отклони топката в собствената си врата – 2:0.

Състав на „Етър”: Хр. Иванов (65 Господинов), Здр. Илиев, Пехливанов (67 Скерлев), Дюлгеров (67 Артюнин), Кр. Стоянов, Апостолов, Станоев, Руменов, Ив. Стоянов, Младенов (46 Мартинович), Боджадж.