Защитник остави Лудогорец на върха след свирепа битка на "Лаута"

Защитник остави Лудогорец на върха след свирепа битка на

24-11-2018, 19:24

Лудогорец победи с минималното 1:0 Локомотив (Пловдив) при гостуването си от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Въпреки солидния брой отсъстващи футболисти в състава на "смърфовете" пловдивчани се представиха повече от достойно и успяха да затруднят максимално отбора на Антони Здравков.

Срещата на стадион "Локомотив" започна добре за гостите и още в 5-та минута Натанаел отправи силен удар, който премина встрани от вратата. Малко по-късно и Марселиньо повтори упражнението, но със същия резултат.

В 18-та Ожболт стреля по посока на Ренан, но стражът спаси. В 38-та Кампаняро стреля опасно, но топката излезе в аут.

След почивката Натанаел отново откри опасните ситуации, но ударът, който отправи бе слаб и Луков не срещна затруднения. Четири минути по-късно все пак шестицата на Лудогорец отбеляза след прекрасна асистенция на Марселиньо. Ударът по диагонал бе в обсега на Луков, но той допусна топката да мине между ръкавиците му и в мрежата.

В 71-та минута дойде и най-чистото положение за домакините, когато Посинкович бе изведен сам срещу Ренан, но ударът му срещна страничната греда на разградчани!

В 86-та Карагерен отправи силен изстрел, но Ренан успя да избие и да спаси победата за своя отбор.

Така Лудогорец събра 41 точки на върха и отново е на три пред ЦСКА, който също взе своето срещу Дунав по-рано днес.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:1

0:1 Натанаел '58

ЛОКО ПД: 71. Луков, 20. Петрович, 6. Езе, 50. Томашевич, 91. Буна, 34. Банович, 14. Илиев, 12. Ожболт, 44. Посинкович, 3. Абдулахи, 29. Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 28. Кешерю, 30. Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки