Левски започна 2018-а с голям резил!

17-01-2018, 21:30

Левски загуби първия си двубой за 2018 година срещу малтийския шампион "Хибърниънс" с 0:3 в приятелски мач, игран на националния стадион "Та Али" в Малта.

Хибърниънс поведе още в 3-та минута, когато Файла открадна топката и с мощен удар от границата на наказателното поле откри резултата. В 9-та минута Кабрал имаше добра възможност за "сините", но волето му мина встрани от вратата. Малко преди края на първото полувреме малтийците отбелязаха второ попадение, дело на Жоао Морейра, който засече от близка дистанция с глава.

През втората част Левски имаше няколко добри възможности, но Серджиу Буш и Роман Прохазка не можаха да стигнат до гола. В 69-та минута влезният като резерва Мпонг вкара трето попадение и реши срещата в полза на малтийците.

Новото попълнение Станислав Костов започна като титуляр и си партнира с Жуниор Мапуку. Звездите Габриел Обертан и Жорди Гомес, както и Аймен Белаид и сръбският защитник Милош Цветкович пропуснаха срещата.

Левски - Хибърниънс 0:3

3' Файла 0:1

45' Жоао Морейра 0:2

69' Мпонг 0:3

ЛЕВСКИ 4-3-3: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Томислав Папазов, Иван Горанов, Васил Панайотов, Нелуц Рошу, Роман Прохазка, Джерсон Кабрал, Станислав Костов, Жуниьор Мапуку.

ХИБЪРНИЪНС: 24. Брифа, 2. Табоне, 6. Гомес, 20. Агиус, 19. Безина, 21. Горозия, 17. Мориера, 13. Фала, 11. Кристенсен, 10. Де Габриеле, 8. Соарес.