Локо Пд се върна на пътя на победите, изпревари Левски в класирането

08-11-2019, 19:27

Локомотив Пловдив записа седма победа от осем мача в efbet Лига, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Ботев Враца. Първото попадение в мача отбеляза Диниш Алмейда в 33-ата, когато вкара атрактивен гол след прехвърлящ удар. При удара обаче не се разбра дали португалецът целеше да отбележи или искаше да направи пас на свой съотборник.

В 73-ата минута на терена влезна Валери Божинов, но и той не помогна на Ботев да стигне поне до точка в срещата.

В 90-ата минута рекордьорът по мачове в елита Георги Илиев сложи точка на спора, след като бе изведен на празна врата от Димитър Илиев.

След успеха Локомотив изпревари Левски в класирането – „смърфовете“ имат 36 точки в актива си, докато столичани са с 35, но имат и мач по-малко.