Локо (Пд) се скъса да пропуска и загуби две точки от Етър

30-09-2018, 21:55

Локомотив (Пд) не успя да спечели домакинството си на Етър от 8-ия кръг на Първа лига. Мачът завърши 0:0, след като домакините изпуснаха куп положения.

"Черно-белите" пропуснаха да запишат трета поредна победа в първенството и да се доближат на само три точки зад третия ЦСКА. Пловдивчани са пети със 17, колкото има и четвъртия Берое. Етър пък е десети с 12.

Мачът започна с натиск на домакините и още в 5-ата минута Анте Аралица се озова очи в очи с вратаря на гостите, но страничният съдия маркира засада. Три по-късно хърватинът стреля от дистанция, но Христо Иванов се намеси успешно.

В 21-ата минута удар на Бирсент Карагарен беше отразен от вратаря на Етър.

Осем минути преди почивката Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Стивън Езе засече с крак подаването, но гредата спаси отбора на Красимир Балъков.

В началото на второто полувреме домакините поискаха от главния съдия Волен Чинков да отсъди дузпа за събаряне на Анте Аралица в полето на Етър. Реферът обаче не им обърна внимание.

Анте Аралица направи поредния си пропуск в 61-ата минута, когато засече центриране на Карагарен. И този му удар обаче не намери очертанията на вратата.

В 80-ата минута гостите бяха много близо до сензацията. Даниел Младенов стреля чудесно от пряк свободен удар. Топката обаче мина на сантиметри встрани от дясната греда на вратата на Локомотив.

Секунди по-късно топката се озова във вратата на Етър. Анте Аралица върна към Абделхаким Буна, който вкара с глава. Реферът обаче отсъди засада при подаването към Аралица.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ (ПД): 71. Мартин Луков, 50. Йосип Томашевич, 6. Стивън Езе, 5. Асен Георгиев, 20. Милош Петрович, 29. Янко Ангелов, 34. Игор Банович, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 91. Абделхаким Нур Буна, 77. Анте Аралица

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев, 88. Флорент Боджадж, 16. Пламен Гълъбов, 11. Даниел Младенов, 92. Ерик Почански, 8. Румен Руменов