Лудогорец докосва Седмата след 3:0 над Верея!

27-04-2018, 21:49

Лудогорец спечели с 3:0 гостуването си на Верея в мач от 32-ия кръг на Първа професионална лига. Успетъх доближи тима на Димитър Димитров още повече до седма поредна титла. Тимът от Разград има аванс от 13 точки пред ЦСКА на върха в класирането. Ако "червените" загубят от Ботев (Пловдив) в неделя, то авансът на Лудогорец ще стане непреодолим. Иначе една победа дели Марселиньо и компания от златните медали.

Шампионите се поизмъчиха на "Трейс Арена" до 67-ата минута, когято падна първия гол. Домакините пък играха повече от половин час с човек по-малко.

Гостите можеха да поведат още в 8-ата минута, когато Кешеру беше изведен сам срещу вратаря, но Цинцарски спаси. Секунди по-късно Марселиньо и Лукоки комбинираха в наказателното поле на домакините, но Сюлеймани изчисти със самоотвержен шпагат.

В 14-ата минута защитникът на Верея Иво Иванов за малко не си отбеляза автогол. Лукоки центрира отдясно, централният защитник се хвърли в опита си да изчисти топката, но я изпрати в горната греда, а при добавката Вандерсон не успя да реализира.

Марселиньо излезе сам срещу вратаря в 21-ата минута, но отигра несериозно ситуацията. В опита си да прехвърли Цинцарски, той подаде топката м ръцете на вратаря.

В заключителните секунди на първата част домакините имаха отлична възможност да вкарат, но Милен Танев стреля с глава в аут.

В 54-ата минута Верея остана с човек по-малко. От игра изгонен беше Здравко Илиев. Бранителят вече имаше жълт картон за груб фаул отзад срещу откъсналия се сам срещу вратаря Джоди Лукоки.

Секунди след това Марселиньо пропиля нова отлична възможност за гол. Лукас Саша намери своя сънародник в наказателното поле, който стреля от 5-6 метра високо над вратата.

Последва шут на резервата Якуб Шверчок в гредата, а в 65-ата минута страничния стълб уцели и Марселиньо. Натискът на гостите  даде резултат в 67-ата минута, когато в опита си да пресече пас на Кешеру към Вандерсон Сюлеймани изведе Шверчок сам срещу вратаря и полякът прониза Цинцарски - 0:1.

Десет минути по-късно разградчани вкараха втори гол. Лукас Саша подаде към Кешеру, който с удар по земя удвои. Това е попадение №25 на румънеца този сезон.

В 84-ата минута Верея остана с 9 човека след директен червен картон на Георги Андонов за грубо нарушение отзад срещу Густаво Кампаняро.

Вандерсон добави още едно попадение в добавеното време на мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВЕРЕЯ: 12. Цинцарски, 21. Илиев, 6. Иванов, 14. Минев, 33. Сулеймани, 20. Бенгюзов, 87. Мечев, 77. Танев, 11. Йорданов, 26. Станчев, 7. Андонов

Треньор Елиаш

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 8. Лукас Саша, 6. Натанаел, 32. Пластун, 30. Моци, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешеру;