Лудогорец обърна Септември и се завърна на върха

28-10-2018, 19:21

Лудогорец победи с 4:1 Септември в София и се завърна на върха в класирането. Шампионите изоставаха с 0:1 на почивката, но се развихриха през второто полувреме и стигнаха до категоричния успех.

Кешерю се разписа на два пъти, а по един гол добавиха Швиерчок и Вандерсон. За домакините се разписа Асен Чандъров,а  треньорът Мариян Христов бе изгонен от резервната скамейка през втората част.

Тимът на Антони Здравков бе неузнаваем през първата част и не създаде почти нищо интересно пред вратата на Септември. Домакините пък успяха да излязат напред в резултата още в 7-ата минута, когато Асен Чандъров получи чудесен пас в наказателното поле от Крис Гади и прониза Броун.

На почивката за игра в Лудогорец се появиха Швиерчок и Кампаняро и играта на тима се промени. Полякът изравни още с първото си докосване. Той овладя топката в наказателното поле, преодоля Стоичков и стреля в близкия ъгъл - 1:1.

След 74-ата минута Лудогорец наниза три попадения. Натанаел стреля силно към вратата, топката обаче мина покрай Кешерю, който я чукна леко и тя влезе в мрежата за пълния обрат. Отново румънецът след само 4 минути направи 3:1. Той получи топката под ъгъл в наказателното поле на Септември и с хубав удар по земя вкара.

Крайното 4:1 оформи Вандерсон, който бе изведен добре, нахлу в наказателното поле и с хубав удар по земя записа името си сред голмайсторите.

С успеха Лудогорец се върна обратно на върха в класирането на Първа лига. Разградчани събраха 32 точки, а вторият Левски е с 31. Септември продължава да бъде на предпоследно място с 4 точки.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Чандъров 7

1:1 Шверчок (46)

1:2 Кешерю (74)

1:3 Кешерю (78)

1:4 Вандерсон (89)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21.Георгиев, 6. Бенга, 10. Чандъров, 15. Добрев, 7. Русев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 20. Байду, 19 Гади, 14. Омнебес, 26. Алвеш

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 6. Натанаел,  8. Лукас Саша, 3. Недялков, 30. Моци, 44. Горалски, 11. Махлангу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю