Лудогорец помечта, но се предаде срещу Байер Леверкузен (СНИМКИ)

20-09-2018, 23:50

Лудогорец започна със загуба участието си в групите на Лига Европа. Шампионите отстъпиха драматично като домакини на Байер (Леверкузен) с 2:3.

Разградчани поведоха с 2:0, след попадения на Клаудиу Кешеру и Марселиньо до 30-ата минута. Гостите върнаха едно попадение до края на първото полувреме, а през втората част вкараха два гола за 6 минути, правейки пълен обрат и оформяйки крайното 2:3.

Двубоят започна ударно за родните шампиони. В 8-ата минута Клаудиу Кешеру изпълни фамозно фаул с левия крак, топката се чукна в гредата и влетя в мрежата за 1:0.

След инкасираното попадение, Байер натисна сериозно и в 22-ата минута имаше чудесна възможност да изравни. Паулиньо получи в наказателното поле, очи в очи с Ренан, но се засуети и не успя да нанесе хубав удар.

Секунди по-късно Ларс Бендер засече с глава центриране в наказателото поле, но след рикошет в играч на домакините, топката премина до лявата греда - в корнер.

След половин час игра Лудогорец нанесе втори удар по своя опонент. Вандерсон нахлу в наказателното поле, след като бе намерен с пета от Кешеру, след което върна към Марселиньо. Последният пък почти на празна врата не сгреши за 2:0.

Германците засилиха натиска си и Хаверц стреля опасно от границата на наказателното поле, но до лявата греда. Все пак, госите успяха да стигнат до гол. В 38-ата минута Хаверц с безапелационно точен изстрел от дъгата пред наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл за 2:1.

В последната минута на полувремето Недялков засече с глава центриране от фаул, но много неточно.

Байер упражни натиск още с началния съдийски сигнал за втората част. В 51-ата минута Хаверц стреля от малък ъгъл, Ренан първоначално изби, а след това и улови топкaта.

В 59-ата минута Байер за малко да изравни. Вендел пусна остър пас, успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Телин да засече топката от непосредствена близост.

Гостите успяха да стигнат до пълен обрат само за 6 минути. В 63-ата Бранд пусна остро, успоредно на голлинията, Ренан плонжира и изби, но право на крака на Кисе Телин. За последния не остана нищо друго, освен да прати топката в празнената врата за 2:2.

В 69-ата минута Хаверц с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле прати топката от вътрешната стрна на лявата греда за 2:3.

Четвърт час преди края Лудогорец по чудо не изравни. Кешеру стреля от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение Антон Недялков засече с глава, но топката срещна дясната греда.

В 80-ата минута Телин стреля опасно по диагонала, но Ренан успя да се разтегне и да избие в корнер.

Минутка преди края Бейли стреля опасно от границата на наказателното поле, но до лявата греда.

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки

Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 7. Димо Бакалов, 9. Брандао, 37. Жоао Пауло, 44. Яцек Горалски, 90. Рафаел Форстър

БАЙЕР: 1. Храдеки, 4. Тах, 5. С. Бендер, 7. Сампайо Фито, 8. Л. Бендер, 10. Бранд, 11. Кисе Телин, 18. Вендел, 21. Кор, 23. Визер, 29. Хаверц

Резерви: 28. Йозкан, 6. Драгович, 9. Бейли, 13. Аларио, 16. Жедвай, 31. Воланд, 38. Белараби