Лудогорец се върна към головете и в Първа лига!

02-09-2018, 22:48

Лудогорец победи без проблеми гостуващия Дунав с 3:1 в среща от седмия кръг на Първа лига и се завърна на третата позиция във временното класиране, съкращавайки изоставането си от лидера Левски и втория ЦСКА.

Джоди Лукоки (26) и Клаудиу Кешеру (51, 53) бяха точни за „орлите“, които остават на 5 точки зад „сините“ и намалиха разликата с „червените“ до само 2 точки. Иван Коконов (76) реализира за „драконите“, които остават 12-и с 6 точки.

Домакините напълно очаквано доминираха, а гостите създадоха само едно по-сериозно положение през първата част. Още в първите секунди Вандерсон излезе сам вратаря на гостите Филип Димтров, който отрази удара на бразилеца.

Джоди Лукоки бе много активен в следващите минути, опитвайки всякакви комбинации с Кешеру в атака, а в 16-ата минута дори отправи неточен удар. Десет минути след това Лукоки бе в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се след асистенция на Кешеру. Густаво Кампаняро шутира от дистанция, но вратарят Филип Димитров изби, а Кешеру овладя топката и я подаде към непокрития Джоди Лукоки, който вкара за 1:0. Двамата продължиха да тормозят отбраната на "драконите" и след гола, а и Вандерсон също им помагаше.

Едва в 43-ата минута Дунав стигна до първата си сериозна опасност в мача, след като Борислав Балджийски изведе Иван Коконов зад защитата, но последният бе блокиран от вратаря Ренан и не успя да го преодолее от мялък ъгъл.

Скоро след почивката "орлите" си решиха мача с два бързи гола на Клаудиу Кешеру в рамките на по-малко от 120 секунди. В 51-ата минута Вандерсон центрира от корнер, а Кешеру засече топката от въздуха и с бомбен шут не остави никакви шансове за Филип Димитров - 2:0. Две минути след това Горалски намери Вандерсон, който за пореден път комбинира отлично с Кешеру и румънецът вкара с прехвърлящ удар от близка дистанция втория си гол в мача за 3:0.

Последваха пропуски на Кампаняро и появилият се като резерва Швиерчок, който не успя да е разпише см срещу вратаря Филип Димитров. От гостите най-деен бе Иван Коконов, който първо пропусна с неточен мерник, а в 76-ата минута получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама защитници и преодоля вратаря Ренан дос Сантос от малък ъгъл за 3:1.

Добрата игра на Джоди Лукоки в тази среща продължи с отличен пробив в 82-ата минута, когато топката стигна до Димо Бакалов, който шутира от средна дистанция и топката срещна напречната греда.

Лудогорец - Дунав 3:1

1:0 Джоди Лукоки (26)

2:0 Клаудиу Кешеру (51)

3:0 Клаудиу Кешеру (53)

3:1 Иван Коконов (76)

СЪСТАВИТЕ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 6. Натанаел, 25. Панов, 3. Недялков, 30. Моци, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю

ДУНАВ: 33. Димитров, 2. Гелен, 16. Ковачев, 5. Динков, 83. Попадийн, 31. Станоев, 4. Патев, 27. Ндиайе, 25. Балджийски, 17. Коконов, 9. Ахмедов