Лудогорец удари по масата! Разби с 5:1 Черно море

29-09-2018, 21:48

Българският шампион Лудогорец демонстрира класата си, след като разгроми Черно море с 5:1 в мач от десетия кръг на Първа професионална лига.

Така „орлите“ записаха пета последователна победа над „моряците“ и освен това изместиха от второто място в класирането ЦСКА, който по-рано през деня загуби дербито с Левски и остана с 22 точки.

Разградчани пък вече имат с една повече, след като откриха резултата още в 11-ата минута чрез Вандерсон след образцова атака.

Бразилецът пропусна топката за Клаудио Кешеру, който се завъртя и елегантно го изведе, а той с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Георги Китанов и отбеляза с първия точен удар в срещата.

Малко по-късно Кешеру изведе в коридор Густаво Кампаняро, но халфът не намери целта, а в 27-ата минута Лудогорец имаше късмет, защото удар с глава на Радослав Василев срещна напречната греда.

Така почивката дойде при резултат 1:0, а скоро след нея шампионите нанесоха решителен удар с два бързи гола.

Първо Димо Бакалов центрира в наказателното поле към Кешеру, който овладя, завъртя се и отбеляза след прецизен удар с левия крак в 47-ата минута, а в 48-ата голмайсторът шутира по диагонала, Китанов изби, ала Бакалов с добавка вкара дебютния си гол след завръщането в Разград и оформи класиката.

Не след дълго Черно море все пак върна един гол, дело на Ндонгала, който се разписа с глава след корнер в 55-ата минута, но в 62-ата Лудогорец отново поведе с три попадения.

Това стана след страхотен пробив на Бакалов отляво и подаване към Марселиньо, който залъга двама бранители, а после преодоля Китанов с плътен удар по земя за 4:1.

Крайният резултат пък бе оформен от Кешеру, разписал се за втори път в мача с мощен изстрел от границата на наказателното поле в 71-ата минута след пас на Бакалов.

Любопитното е, че футболистите на двата отбора показаха стопроцентова успеваемост, тъй като и шестте удара в очертанията на вратите в Разград се превърнаха в попадения.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Ботев Враца, докато Черно море е домакин на Верея.

Понастоящем „моряците“ на Илиан Илиев заемат осмото място в класирането с 12 точки от 10 мача.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 5:1

1:0 Вандерсон (12‘)

2:0 Кешеру (47‘)

3:0 Димо Бакалов (48‘)

3:1 Ндогнала (55‘)

4:1 Марселиньо (62‘)

5:1 Кешеру (71')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан дос Сантос, 3. Антон Недялков, 4. Натанаел, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 18. Светослав Дяков (к), 10. Кампаняро, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон , 7. Димо Бакалов, 28. Кешеру;

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 33. Мирослав Енчев, 70. Пламен Димов, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Фунду, 71. Васил Панайотов, 21. Георги Русев (к), 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 10. Радослав Василев;