Лъчезар Балтанов аут за Ботев Враца

11-03-2019, 07:26

Капитанът на Ботев Пловдив Лъчезар Балтанов ще пропусне домакинството на Ботев Враца от последния кръг на редовния сезон. Мачът е в петък от 17:30 часа.

Срещу Черно море на "Тича" халфът получи жълт картон, който е пети за него, и ще бъде наказан за двубоя с врачани.

През следващите дни ще стане ясно колко ще отсъства десният бек Джонатан Перейра. Той бе заменен принудително заради разтежение. По същата причина терена напусна и Ндонгала от Черно море.

Вратарят на моряците Иван Дюлгеров пък запази мрежата си суха в четвърти пореден мач, в който е под рамката. От началото на пролетния дял той бе резерва на Китанов само при загубата с 2:3 от Славия в София. Така вече 360 минути Дюлгеров не е пускал гол. Колегата му Даниел Кайзер пък бе избран за Играч на вчерашния мач.

Спортният директор на Ботев Адалберт Зафиров пък заяви, че задачата напролет е купата. "Да се надяваме, че ще играем в Европа. За нас преминаването през купата е постижима цел за класиране в Лига Европа", каза Зафето.