Митрев влиза в Топ 4 по сезони под рамката

24-06-2018, 09:58

Един от първите трансфери на Левски през лятото беше взимането на нов вратар. Това беше словакът Мартин Полачек, който по всяка вероятност най-често ще охранява „синята" врата през сезон 2018/19. Досегашният титуляр и капитан на отбора през изминалия сезон -Божидар Митрев ще бъде негова алтернатива. Това е роля, която Божката е имал през по-голямата част от кариерата си на „Герена". Резерва или не, Митрев ще влезе в историята на Левски, ако запише дори само една минута през следващото първенство. Той ще стане едва четвъртият вратар в историята на Левски, който ще има записани мачове в 10 сезона.

Божката дебютира на 4 ноември 2006 в един сибирски студ на „Геreна". Във въпросния ден Левски победи Берое с 3:0. Оттогава Митрев има вече 9 сезона, в които обаче записа общо едва 63 шампионатни мача. Все пак, ако с е вгледаме в сезоните, трябва да отбележим, че Левски е притежавал само още трима вратари, които имат толкова или повече под рамката на „синята" врата. Първи е легендата от 30-те години Ради Мазников. Той е пазил в цели 15 сезона и едва ли някога ще бъде изпреварен. Неговият стаж е могъл да бъде и по-дълъг, но малко след 9 септември 1944 година е убит от комунистите. Втори по сезони и първи по мачове е Бисер Михайлов. Бащата на президента на БФС е 14 сезона и 227 двубоя под рамката. Трети е Георги Петков, чиято резерва в началото на кариерата си беше Божидар Митрев. Сегашният капитан на „сините" ще изравни през следващия сезон Петков. Всеки от вратарите в Топ 9 за Левски има на сметката си повече мачове от скромните 63 в актива на Митрев.