НА ЖИВО В NOVSPORT: Жребий за 1/16-финалите за Купата

29-08-2018, 10:00

Днес ще станат ясни сблъсъците в 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

В тази фаза на надпреварата се включват и професионалните тимове от Първа и Втора лига.

Освен тях, ще има и аматьорски тимове, които са спечелили съответно турнирите в Югозападния, Югоизточния и Северния регион на аматьорската надпревара в турнира.

Мачовете от тази фаза ще се играят на 25, 26 и 27 септември.

Победителите ще се определят в един двубой, а непоставените тимове - тези от по-ниската дивизия, ще са домакини.

Поставените 16 са тези, които сега се подвизават в Първа лига, както и двата състава от втория ешелон, които играха баражи за влизане в края на миналата кампания - Царско село и Локомотив София.

1/16-ФИНАЛИСТИТЕ В ТУРНИРА:

ПЪРВА УРНА: Берое, Ботев Враца, Ботев Пловдив, Верея, Витоша Бистрица, Дунав, Етър, Левски, Локомотив Пд, Локомотив Сф, Лудогорец, Септември Сф, Славия, Царско село, ЦСКА, Черно море;

ВТОРА УРНА: Арда, Ботев Глб, Добруджа, Кариана Ерден, Литекс, Локо ГО, Монтана, Несебър, Пирин Бл, Поморие, Струмска слава, ЦСКА 1948, Черноморец Балчик, ЗОНА СЕВЕР, ЗОНА ЮГОЗАПАД, ЗОНА ЮГОИЗТОК;

Тегленето на жребия стартира в 11:00 часа в Националната футболна база "Бояна", а Novsport.com ще го проследи на живо посредством чат-коментар.