НА ЖИВО: Славия - Дунав 2:5

12-04-2019, 17:00

Днес от 17:15 часа, Славия приема Дунав в в столичния квартал "Овча Купел" в откриващ мач за 29-ия кръг в Първа лига.

Преди него, "белите" заемат второто място в Група "Б" на Втората осмица с актив от 35 точки, докато "драконите" са последните - на четвъртата позиция с 22.

Домакините ще гонят задължителни три точки, тъй като разликата с лидера в таблицата Локомотив (Пловдив) е само два пункта. От началото на плейофите всички отбори в групата не успяха да запишат победа, като имат по две равенства.

Срещата ще можете да последите на живо в Novsport.

Славия: 32. Стериакис, 8. Шоколаров, 3. Марем, 6. Хуманес, 19. Велковски, 10. Карабельов, 20. Кръстев, 14. Тасевски, 35. Йомов, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

Дунав: 21. Макенджиев, 23. Мунин, 16. М. Ковачев, 4. Патев, 24. Исаевски, 11. Димов, 31. Станоев, 2. Инкоом, 10. Фърцулеску, 98. С. Ковачев, 22. Иса

---------------------------------------------------------------------------------------

61' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Фърцулеску бележи пети гол за "драконите", след като с диагонален удар вкара топката във вратата 5:2!

54' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Исаевски проби отляво, пусна подаване към далечната греда по земя, а Светослав Ковачев вкара за 4:2!

50' - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Домакините се връщат в мача след гол от дузпа на Чунчуков - 2:3!

46' - Начало на второто полувреме.

45'+1 - Край на първото полувреме.

43' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! "Драконите" възстановяват аванса си от два гола, след като при чудесна контраатака Иса намери Светослав Ковачев на метри от вратата, за да може националът да вкара за 3:1!

41' - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Ради Кирилов с хубав удар от въздуха при центриране от дясно намери далечния ъгъл - 2:1!

35' - Липса на каквито и да било идеи от страна на "белите" - нито в средата на терена, нито в предни позиции.

27' - Тотално превъзходство на гостите от Русе през първата половина на полувремето.

23' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Станоев центриране от корнер и Мунин засече с глава топката - 2:0!

11' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! "Драконите" откриват резултата, след като Исмаил Иса се оказа на точното място при отбита от Стериакис топка след удар на Светослав Ковачев - 1:0!

1' - Начало на срещата на стадион "Славия".