Обертан с първи гол в Турция

18-02-2019, 08:10

Бившата звезда на Левски Габриел Обертан откри головата си сметка за новия си тим Ерзурумспор в Турция. Французинът вкара едно от попаденията за гръмката победа с 4:2 над Сиваспор в двубоя от 22-ия кръг на Сюперлигата.

Ерзурумспор поведе в 4-ата минута с гол oт дузпа на Шчюк, но Рибалка изравни в 12-ата. Едуок отново изведе домакините напред в 30-ата минута, но Сиваспор отново изравни в 56-ата чрез Арслан.

В 60-ата минута Едуок направи резултата 3:2, като и тук Обертан имаше важна роля за гола, след като негов изстрел бе отразен от вратаря, но съотборникът му притича и вкара отблизо при добавката. В 72-ата минута французинът подпечата успеха на своя тим за крайното 4:2. Той бе намерен около точката на дузпата и със силен шут не остави шансове на вратаря.

С тази победа Ерзурумспор се отлепи от дъното и с актив от 21 точки вече е на 17-ата позиция. Сиваспор пък се намира на 7-ото място с 31 точки.