ОБЗОР: Арда победи шампиона на Грузия, Славия и Ботев с успехи в контроли

25-01-2020, 19:59

Дебютантът в българския футболен елит Арда записа първа победа на подготвителния си лагер в Турция.

Отборът от Кърджали се наложи с 3:2 над грузинския шампион Динамо Тбилиси пред погледа на президента Петър Пешев и бившия национален селекционер Красимир Балъков.

Спас Делев откри резултата в 23-та минута от свободен удар, като не даде никакви шансове на вратаря, а малко преди почивката нацели и гредата.

След почивката Стамен Белчев направи няколко промени, но това не попречи на Арда и тимът получи дузпа, след като Светослав Ковачев бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Иван Коконов, но вратарят на Динамо спаси.

В 62-та минута Радослав Василев вкара отблизо за 2:0, а после Румен Руменов отбеляза първия си гол с екипа на Арда - 3:0.

В заключителната част на мача грузинският първенец успя да отбележи две попадения, дело на Ахвледани (87) и на Бабунадзе от дузпа в 89-ата минута, но въпреки това загуби.

Победи в контроли с чуждестранни отбори записаха още Славия и Ботев, но тази на пловдивчани бе пирова, защото травма в нея получи звездата Тодор Неделев.