ОБЗОР: Септември загуби от украински слабак

23-01-2019, 21:16

Септември (София) загуби втората си контрола на турска земя. Футболистите на Христо Арангелов отстъпиха с 0:1 от тима на Карпати (Лвов). Единственото попадение за десетия в първенството на Украйна вкара Кристиан Понде в 73-ата минута

В 12-ата минута Здравко Димитров опита техничен удар, който обаче срещна горната греда. В 18-ата минута Димитров направи хубав пробив отляво, след което центрира по земя към Преслав Йорданов, който обаче не успя да засече топката. При тази ситуация таранът получи контузия и бе принудително заменен от Костадинов.

В 60-ата минута резервата Борис Галчев опита да изненада вратаря на гостите с удар от над 25 метра, но топката нe намери целта. В 73-ата минута падна и единствения гол. Точен за Карпати бе Кристиан Понде.

Втородивизионният Струмска слава пък направи 1:1 с македонския Академия Пандев във втората си контрола от зимната подготовка. Сращата се игра при силен дъжд на новия стадион в Струмица, а точен за българския състав бе Борислав Николов в 25-ата минута. В 65-ата минута домакините изравниха чрез Стойковски.