ОГРОМНА ИЗНЕНАДА ВЪВ ВАРНА! Септември разби Черно море

04-08-2018, 20:27

Септември изненадващо победи с 5:1 като гост Черно море на ст. "Тича". В герой за столичани се превърна Крис Гади, който вкара хеттрик. Здравко Димитров също се разписа за гостуващия тим, а Чандъров вкара от дузпа в добавеното време от дузпа. Пламен Димов вкара единствения гол за домакините в 69-ата минута. Успехът на столичани бе видян и от Министъра на младежта и спорта Красен Кралев, който бе на трибуните ст. "Тича".

Срещата започна отлично за гостите, които откриха след 5 минути игра. След бързо изпълнен фаул от Галчев Александър Георгиев центрира отляво, Крис  Гади изпревари вратаря и отклони към мрежата за 1:0.

„Моряците” отвърнаха и Ндонгала можеше да отбележи, но след като финтира бранител стреля встрани от вратата.

Жоржиньо пък не се възползва от подхлъзване на Бенга в 20-ата минута и стреля от чиста позиция в аут. Отново той в 28-ата пробва директен обстрел от фаул, но не намери целта.

Гади пропусна да удвои в 36-ата, когато остана сам срещу Макенджиев, но и вратарят на Черно море се представи добре и парира удара.

В 41-та Здравко Димитров мина лесно през трима бранители и с точен удар покачи на 2:0.

След почивката домакините опитаха да се върнат в мача, но пропуските продължиха пред вратата на Септември. Божилов направи самостоятелен рейд през центъра, но стреля прекалено силно.

Три минути след това Крис Гади се възползва от перфектен пас на Борис Галчев и покачи на 3:0.

В 69-ата Пламен Димов върна надеждите на Черно море, намалявайки преднината на гостите след гол с глава.

Всичко обаче свърши в 83-ата минута, когато Крис Гади увенча добрата си игра с трети гол.

Дълбоко в добавеното време Пламен Димов направи дузпа, а Чандъров оформи крайното 5:1 от бялата точка.

Черно море - Септември 1:5

0:1 Крис Гади (5`)

0:2 Здравко Димитров (41`)

0:3 Крис Гади (58`)

1:3 Пламен Димов (69`)

1:4 Крис Гади (83`)

1:5 Чандъров (90+5`-дузпа)

Състави:

Черно море: Макенджиев, Зехиров, П. Димов, Д. Димов, Кононго, Ндонгала, Русев (к), Витанов, Фенуш, Божилов, Жоржиньо.

Треньор: Илиан Илиев

Септември: Галев, Бенга, Георгиев, Чандъров, Галчев (к), Добрев, Стоичков, Димитров, Байду, Гади, Алвеш.