Пиргов: Доволни сме, играхме с 20-годишни момчета

04-08-2019, 23:34

Вратарят на Локомотив (Пловдив) Илко Пиргов, който спаси дузпа срещу Лудогорец и помогна на своя тим да завърши 1:1 с орлите на “Лаута”, обяви, че е доволен от спечелената точка.

“Лудогорец е може би най-класния отбор в България. Направихме много пормени, 90 процента от момчетата бяха на по 20-22 години. Доволни сме от точката. Хванах дузпата с доза късмет и шесто чувство. Шестото чувство ми каза, че там ще бие дузпата.

С оглед на положенията, които създаде Лудогорец, 1:1 е закономерен резултат. Може би за гола и аз можех да реагирам по-добре, докоснах топката, но не достатъчно. Получи се куп от грешки при техния гол.

Ако бяхме задържали още десетина минути, щеше да е по-трудно на Лудогорец. Но се случи грешката и Лудогорец отбеляза гол”, каза Пиргов, който заяви, че се надява добрата игра на смърфовете да продължи и срещу Страсбург в четвъртък.

“Страсбург е висока класа, но се надявам да се поздравим с успех. Без късмет обаче няма как да стане”, коментира Пиргов.