ПЪРВО В NOVSPORT: Съставите за Лудогорец – ЦСКА

11-08-2019, 19:16

Първенецът Лудогорец е домакин на вицешампиона ЦСКА в голямото дерби от петия кръг на българското футболно първенство.

Разградчани не успяха да вкарат гол на „червените“ в последните три сблъсъка от всички турнири, като нямат успех в четири поредни сблъсъка, но ако успеят да постигнат такъв тази вечер ще дръпнат с три точки на върха в класирането, след загубата на Левски от Берое в събота вечер.

Шампионите се представят много силно на „Лудогорец Арена“, където са непобедени вече повече от година. За последно „орлите“ загубиха вкъщи от Локомотив (Пловдив) на четвърти август 2018-та.

Те триумфираха в 9 от последните си 12 домакинства във всички турнири, докато ЦСКА спечели половината от предходните си дузина визити.

При евентуална победа пък гостите ще се изравнят по точки с Лудогорец и Левски, а и ще натрупат самочувствие преди решителния реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Зоря в Украйна.

Те фиксираха 1:1 в София този четвъртък, когато Лудогорец разпиля ТНС с 5:0 и дори спести сили за дербито с „армейците“.

То бе поверено на арбитъра Драгомир Драганов. Негови асистенти са Красимир Атанасов и Христо Хаджийски, а за четвърти рефер бе назначен Георги Давидов, докато на Радан Мирянов бе поверена ролята на съдийски наблюдател.

Дербито Лудогорец - ЦСКА стартира в 20:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт, а посетителите на Novsport.com могат да го гледат на живо ТУК (очаквайте още линкове 30 минути преди началото на мача), докато ние по традиция ще проследим на живо всичко интересно от Разград посредством чат-коментар.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 12. Абел Анисе , 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи;

Треньор: Стойчо Стоев;

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 19. Иван Турицов, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго, , 10. Евандро, 22. Али Соу;

Треньор: Любо Петрович.