РАДОСТ ВЪВ ВАРНА! С два гениални гола Черно море покори Коматево (ВИДЕО)

13-04-2019, 19:25

Черно море спечели с 2:0 гостуваното си на Ботев Пд в мач от третия кръг на плейофите. Гостите стигнаха до успеха с две майсторски попадения на Патрик Андраде в последните десет минути.

Победата приближи Черно море на три точки от четвъртото място. Там засега остава Ботев с 47. Варненци са пети с 45, а Берое шести с 44. Тимът на Александър Томаш обаче има мач по-малко.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което имаха по няколко шанса да вкарат. В 9-ата минута Петър Витанов стреля в очертанията на вратата, но не затрудни Даниел Кайзер. Секунди по-късно Кристиан Димитров допусна грешка, която позволи на Мартин Минчев да шутира. Топката обаче мина покрай дясната греда. Домакините отговориха с удар на Тодор Неделев в аут.

В 16-ата минута Александър Тонев изненада Дюлгеров с решението си да стреля. Вратарят на гостите улови топката и успя да я задържи в полето, макар че стъпи и с двата крака зад голлинията.

Нов удар на Мартин Минчев премина на сантиметри от десния страничен стълб на Даниел Кайзер в 21-ата минута. В 30-ата Аристоте Ндонгала прати топката високо над вратата.

Три по-късно Даниел Кайзер трябваше да се намесва при опасен удар на Мехди Фенуш, избивайки топката в ъглов удар.

Последните две опасности през първата част бяха пред вратата на Черно море. Първо Феребори Доре стреля неточно с глава, а след минута Тодор Неделев изведе нападателя очи в очи с Дюлгеров. Доре обаче се забави и Мирослав Енчев му попречи да вкара.

В началото на втората част при опит за центриране на Филип Филипов топката кацна върху мрежата зад напречната греда.

С час игра Жоржиньо открадна топката в наказателното поле, но ударът излезе в аут. Малко след това отново Жоржиньо стреля с глава, този път след корнер, но Кайзер спаси.

В ответната атака на два пъти Ботев можеше да открие. Първо Александър Тонев стреля, а вратарят изби. Последва корнер, при който топката стигна до непокрития Феребори Доре, който стреля с глава покрай вратата.

Васил Панайотов направи фрапантен пропуск в 73-ата минута, след като беше оставен да стреля в наказателното поле.

Мачът вървеше към равенство, когато Патрик Андраде шокира домакините и феновете по трибуните. В 83-ата минута Аристоте Ндонгала подаде пред наказателното поле, Родриго прескочи топката и тя стигна до Андраде, който я прати в мрежата зад Кайзер - 0:1.

Само четири минути по-късно Ндонгала проби фланга и подаде за Андраде в наказателното поле, който довърши съперника - 0:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД:  22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 66. Еберт Кардосо, 26. Радослав Апостолов, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 71. Антон Карачанаков, 7. Александър Тонев, 10. Феребори Доре

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Ндонгала, 7. Патрик Андраде, 71. Васил Панайотов, 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 9. Мехди Фенуш