Резервата Мицански спаси Славия от загуба (ВИДЕО)

11-11-2018, 16:22

Резервата Илиан Мицански спаси Славия от загуба срещу Локомотив Пд в мач от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите поведоха с гол от съблекалнята, а бившият национал изравни малко, след като се появи на терена.

Локомотив заема седмо място с актив от 21 точки, колкото има и шестият Черно море, докато Славия е 10-и със 17.

Гостите нанесоха светкавичен удар! Анте Аралица се разписа още в 18-ата секунда на двубоя. Той получи подаване от Бирсент Карагерен и простреля вратаря на Славия Стериакис - 0:1.

"Белите" можеха да изравнят в 5-ата минута, когато Милчо Ангелов засече пас на Славчо Шоколаров, но от 5-6 метра прати топката покрай вратата на Локомотив. Четвърт час след началото Момчил Цветанов профука нов шанс за Славия, а секунди след това Шоколоров отправи опасен шут от границата на наказателното поле. Топката обаче отново не попадна в целта.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич извърши смяна още в 30-ата минута. На мястото на Георги Йомов, който разочарова с изявите си,  той пусна Цветелин Чунчуков, за да усили нападателната мощ на тима си.

Минута след това Влади Узунов отправи опасен удар към вратата на "смърфовете". Мартин Луков обаче спаси.

Второто полувреме започна с удар на Галин Иванов от фаул, който мина опасно близко до вратата на Локо.  В 57-ата минута след хубав удар на Аралица, топката се оплете във външната страна на мрежата.

Половин час преди края на терена се появи Илиан Мицански и малко след това той записа името си сред голмайсторите - 1:1. Нападателят бе оставен непокрит и след като получи топката прати топката в мрежата зад вратаря Мартин Луков.

В 66-ата минута пред Аралица се откри шанс отново да изведе "смърфовете" напред в резултата, но той стреля покрай вратата. До края Славчо Школаров можеше да донесе успеха на домакините, ударът му с глава премина на сантиметри от страничния стълб.

Мачът завърши с меле между двата отбора, в което участие взеха болшинството от играчите на двата отбора. Накрая го отнесе Димитър Везалов който получи червен картон.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 3. Тейнур Марем, 6. Неманя Иванов, 38. Милен Гамаков, 23. Владислав Узунов, 35. Георги Йомов, 10.  Янис Карабельов, 8. Славчо Шоколаров, 17.  Момчил Цветанов, 33. Галин Иванов, 7. Милчо Ангелов

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 50.  Йосип Томашевич, 6. Стивън Езе, 15. Димитър Везалов, 91. Абделхаким Нур Буна, 34. Игор Банович, 29. Янко Ангелов, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 3. Мустафа Абдулахи, 77. Анте Аралица