РЕЗИЛ! Берое загуби от Витоша насред Стара Загора!

11-03-2019, 19:30

Берое изигра пореден слаб мач и загуби с 0:1 домакинството си на Витоша Бистрица от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Треньорът Александър Томаш пък беше изпратен с викове "Оставка!".

Поражението е второ поред за старозагорци, след като паднаха с 1:4 при гостуването си на Локомотив Пд миналата седмица.

По този начин домакините пропуснаха да изместят Ботев Пд от четвъртото място в класирането кръг преди края на редовния сезон. "Жълто-черните" имат 44 точки, с две повече от Берое. Шести е тимът на Черно море с 41.

Старозагорци бяха без Иван Бандаловски и Карлос Охене, които са наказани, както и на контузените Вандерсон и Георги Ангелов. Въпреки отсъстващите, тимът владееше инициативата, атакуваше по-често, но отправи едва един удар във вратата на съперника за цял мач. Тук трябва да се отбележи, че футболист на Берое уцели гредата, но това но се брои за точен удар.

Меска пропусна да вкара още 9-ата минута. Удар на Рубен Бригидо беше блокиран, топката попадна в родения в Гвинея Бисау футболист, който от няколко метра стреля в аут. Малко след това Ерол Алкан засече с глава центриране от корнер и разтресе напречната греда.

След половин час игра  Иван Минчев центрира, а Бригидо остана под топката. Минута преди края на първото полувреме Душан Перниш направи феноменално спасяване след удар от фаул на Кристиян Кочилов.

След почивката гостите показаха зъби! В 52-ата Четин Садула подаде в наказателното поле към Стефан Христов, който стреля, но право в ръцете на Перниш. Три по-късно Садула вкара за Витоша! Той отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който се отби в десни страничен стълб и се оплете в мрежата зад Душан Перниш.

Витоша можеше бързо да довърши съперника, който изпадна в нокдаун. В 67-ата минута  Котев, който стреля силно, но  Перниш изби. Топката се върна в халфа, но този път ударът му бе блокиран.

В 74-ата минута Минчев центрира от пряк свободен удар, двама играчи на Берое се разминаха с топката, а на далечната греда защитникът Алкан от два метра с глава не успя да намери очертанията на вратата и резултатът се запази.

Малко след това Никола Маринов отправи първия удар във вратата на Витоша, Християн Василев обаче спаси, а тимът му не допусна повече опасности и заслужено ликува с трите точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4 Ерол Алкан, 5. Меска, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 19. Александър Василев, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бригидо, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

ВИТОША: Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 6 . Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 14. Четин Садула, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов, 88. Ивайло Лазаров