СЕНЗАЦИЯТА НА ГОДИНАТА! Ботев (Вр) унижи Левски на Герена (СНИМКИ)

25-11-2018, 19:22

Ботев (Вр) сътвори сензацията на годината. Възпитаниците на Сашо Ангелов унизиха Левски, насред "Герена", побеждавайки го с 3:1. На това отгоре, успехът стана факт, след като "сините" поведоха. Победата бе първа за врачани срещу този съперник в София след 32 години, когато побеждават с 6:3.

Кошмарът за Левски и фновете бе пълен, след като и трите попадения за гостите бяха дело на бивши играчи на Левски - две на Валери Божинов и едно на Валери Домовчийски. Освен това, Хали Тиам получи червен картон, а Славиша Стоянович бе отстранен от резервната скамейка.

В началните минути Левски притисна своя съперник, без обаче да успее да застраши вратата на Красимир Костов. Гостите пък можеха да изненадат "сините" в 9-ата минута, след като организираха скоростна контра. Даниел Генов се откъсна сам срещу вратаря, но ударът му бе избит от Митрев в корнер.

След това положение, домакините усилиха натиска си. В 14-ата минута Габриел Обертан центрира от почти нулев ъгъл, топката описа странна траектория и срещна лявата греда.

Секунди по-късно Мариани центрира от фаул, Давид Яблонски засече с глава от непосредствена близост, но до дясната греда. След центриране от корнер пък, Аймен Белаид игра с глава, но вратарят успя да избие отиващата под гредата му топка в нов ъглов.

В 20-ата минута Левски поведе. Венцислав Керчев повали в наказателното поле Белаид, за което Кабаков отсъди 11-метров наказателен удар. Давиде Мариани бе точен от бялата точка за 1:0.

Само минутка след попадението, домакините можеха да сложат точка на спора. Удар на Горанов от наказателното поле, обаче бе отразен от Красимир Костов. След това Станислав Костов направи добавка, но бе в положение на засада.

В 27-ата минута Ботев бе близо до изравняване. След центриране от корнер, Мариян Иванов бе оставен непокрит и отблизо засече с глава, но неточно.

В 34-ата минута Ботев (Враца) изравни. Милош Цветкович задържа в наказателното поле Даниел Генов, за което главният арбитър отсъди дузпа и за гостите. Валери Божинов бе точен при изпълнението за 1:1. След попадението си пък той показа сърце към феновете на Левски.

В 39-ата минута Цветкович центрира отдясно, Костов увисна, но Паулиньо стреля неточно с глава. В даденото 1-минутно продължение бразилецът получи удобна топка на границата на наказателното поле, но стреля много неточно.

Втората част очаквано започна с мощен натиск на Левски. В 49-ата минута гредата за втори път в мача попречи на водения от Славиша Стоянович отбор да стигне до попадение. Цветкович центрира в наказателното поле, Мариани засече с летящ плонж, но топката срещна левия страничен стълб.

В 54-ата минута Станислав Костов нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Топката "разходи" на сантиметри от голлинията, а връхлитащият Мариани не успя да я засече. Малко по-късно пък удар от дистанция на Рейш мина встрани от вратата.

След час игра Божинов изведе в наказателното поле Стоев. Последният обаче бе притиснат от Белаид и стреля слабо, а Митрев улови без затруднения.

В 65-ата минута Паулиньо върна хубаво към Тиам, който от чиста позиция прати топката до лявата греда.

В 76-ата минута Ботев (Враца) шокира своите домакини. Още по-неприятно за "сините" фенове бе, че попадението отново бе дело на любимеца им Валери Божинов. Ненов центрира отдясно, а нападателят засече неспасяемо с глава за 1:2.

180 секунди по-късно Левски можеше да възстанови равенството. След центриране от корнер, Костов увисна, а Буш от вратарското поле с глава не успя да уцели опразнената врата.

В 85-ата минута Славиша Стоянович бе отстранен от резервната скамейка за невъздържана реакция.

Секунди след това Паулиньо стреля, топката рикошира в защитник на Ботев и бе на път да прехвърли Костов, който все пак успя да избие от голлинията.

60 секунди по-късно юношата на Левски Валери Домовчийски съвсем отчая "сините". Нападателят направи чудесен индивидуален пробив и, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 1:3.

В даденото продължение кошмарът на Левски придоби завършен вид. Втори жълт и съответно червен картон получи Хали Тиам.