Септември излъга Локо Пд за 1:0 (ВИДЕО)

12-04-2019, 23:30

Септември взе първа победа срещу Локо Пд за сезона. Столичани спечелиха с 1:0 домакинството си на "смърфовете". Единственото попадение реализира Суад Сахити. Това е първият от четирите мача между двата състава за по-малко от месец.

Двата отбора вече изиграха два мача през редовния сезон. Първо "смърфовете" си тръгнаха с трите точки след успех с 3:1 на "Васил Левски" през есента, а след това в мача на "Лаута" столичани се наложиха с 2:0.

Седем минути по-късно футболистите на Христо Арангелов изненадаха гостите и излязоха напред в резултата. Игралият за последно в гръцкия Лариса Суад Сахити получи топката от капитана Борис Галчев, след което “препарира” Илко Пиргов със страхотен удар от над 30 метра дистанция.

След подновяването на играта Септември първи застраши противниковата вратата. В 49-ата минута след добра акция отляво Асен Чандъров опита да стреля с десния крак в далечния ъгъл, но изпълнението му бе неточно. Малко след това пък Бирсент Карагерен бе близо да възстанови равенството. Бившият ас на Дунав получи топката пред наказателното поле, освободи си пространство и стреля с десния крак в близкия ъгъл. Топката обаче премина на сантиметри встрани от гредата.

Четвърт час преди края се откри и най-добрата възможност за столичани през втората част. След центриране от ъглов удар Пиргов не успя да се намеси добре, топката се отби в играч в черно-бяло, след което се озова в краката на Здравко Димитров. Макар и изненадан от така създалата се ситуация, юношата на септемврийци нанесе удар, който обаче бе блокиран от Томашевич.

СЪСТАВИ:

Септември: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Александру Бенга, Матео Стаматов, Стилиян Николов, Фабиано Алвеш, Борис Галчев (к), Асен Чандъров, Суад Сахити, Кристофър Мандианго, Здравко Димитров

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Лукас Масоеро, Уирус Густаво, Елитон, Никола Марич, Димитър Илиев (к), Бирсент Карагарен, Абделхаким Буна