Славия ликува на "Тича" за пръв път от 11 години (СНИМКИ)

Славия ликува на

23-09-2018, 19:22

Славия спечели за първи път от 11 години гостуването си във Варна срещу Черно море с 2:1.

За "белите" голове вкараха Чунчуков (13) и Галин Иванов (46), а между тях за "моряците" бе точен Мартин Минчев в 39-ата минута. В края на мача пък героят за България Радослав Василев, който отбеляза срещу Норвегия при успеха с 1:0 от Лигата на нациите, бе изгонен за втори жълт картон.

Срещата започна перфектно за "белите", които поведоха в резултата след 13 минути игра. Голмайстор бе Цветелин Чунчуков, който получи прекрасен пас от Георги Йомов - 0:1.

Постепенно "моряците" започнаха да налагат своето темпо на игра, но до по-сериозни положения не стигаха.

Едва в края на първата част дойде и първото по-сериозно такова, което бе и реализирано. Мартин Минчев отбеляза, след като бе оставен непокрит при центриране в наказателното поле от Кононго - 1:1.

Още в самото начало на второто полувреме Славия отново взе преднина в мача, като голмайстор бе Галин Иванов, а асистент отново се оказа Георги Йомов.

Постепенно Черно море отново се опита да наложи своя стил на игра, но това оголи тяхната защита, която бе на път да се пропука в 61-ата минута, когато Велковски нацели страничната греда.

Така се стигна до 73-ата минута, в която Радослав Василев влезе много грубо в краката на Андреа Христов и заслужено бе изгонен с втори жълт картон.

До края "белите" не се затрудниха да задържат преднината си, тъй като численото преимущество си каза думата и те заслужено спечелиха на този стадион след 11 години чакане.

Така Славия събира 13 точки и заема шестата позиция в Първа лига. Черно море пък се срива до 8-ото място с 12 пункта.

СЪСТАВИТЕ:

Черно море: Макенджиев, Енчев, Димов, Хасани, Кононго, Панайотов, Витанов, Ндонгала, Кики, Минчев, Василев.

Славия: Петков, Велковски, Гамаков, А. Христов, С. Александров, Карабельов, Шоколаров, Ашковски, Г. Иванов, Йомов, Чунчуков.