Славия нокаутира Септември за 4 минути (СНИМКИ)

20-10-2018, 16:53

Славия спечели с 3:1 домакинството си на Септември. "Белите" прекършиха съперника си с два гола само за четири минути в началото на мача. В герой за тима на Златимир Загорчич се превърна Илиян Мицански, който се отчете с гол и асистенция за успеха.

Септември вече 9 мача няма победа и заема предпоселдното 13-о място с едва 4 точки. В следващия кръг тимът гостува на шампиона Лудогорец. Славия пък е на седма позиция с 16 точки.

"Белите" поведоха още във втората минута. Александру Бенга си отбеляза автогол. Георги Йомов центрира, румънецът се опита да изчисти топката, но я прати в мрежата зад Янко Георгиев - 1:0 за домакините!

Две минути след това Илиан Мицански реализира втори гол за Славия с атрактивен удар от въздуха. Той засече центриране на Марем за 2:0.

В 13-ата минута Ашковски остана сам срещу вратаря след извеждащ пас на Йомов. Играчът на Славия стреля по земя, но топката мина покрай вратата на Георгиев.

След половин час игра удар на Милчо Ангелов не намери целта. Секунди преди края на първата част Бенга отправи опасен удар с глава, но Георги Петков успя да избие в ъглов удар.

След почивката Крис Гади пропусна да върне един гол. В 55-ата минута той не успя да засече центриране на Мирослав Будинов в наказателното поле.

В 62-ата минута Славия стигна до трети гол. Негов автор стана Георги Йомов. Младият футболист се разписа след подаване на Илиян Мицански.

Ишмаел Байду вкара почетен гол за Септември в добавеното време на мача.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 3:0

1:0 Александру Бенга (2', авт.)

2:0 Мицански (4')

3:0 Йомов (63')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: 1. Петков, 3. Марем, 38. Гамаков, 55. Христов, 37. Ашковски, 8. Шоколаров, 23. Узунов, 10. Карабельов, 35. Йомов, 7. Ангелов, 22. Мицански

Ст. треньор: Златомир Загорчич

Септември: 21. Я. Георгиев, 6. Бенга, 22. Стоичков, 15. Добрев, 24. А. Георгиев, 8. Галчев, 14. Яя Меледже, 10. Чандъров, 19. Гади, 20. Байду, 9. Будинов

Ст. треньор: Христо Арангелов