Славия с дубъл срещу Септември този сезон

10-03-2019, 14:25

Славия за втори път през сезона победи Септември, този път с 2:1. Пред есента "белите" биха с 3:1. В днешния мач головете за тима на Златомир Загорчич вкараха Цветелин Чунчуков и Дарко Тасевски, а от домакините се разписа Кристофър Мандианго.

Звездата на Септември Борис Галчев във втори пореден двубой остана извън групата. Както е известно той пропусна загубата с 1:5 от ЦСКА в миналия кръг. Тогава треньорът Мариян Христов разкри, че футболистът е отказал да бъде резерва.

Славия изигра отлично първо полувреме. Първата голова опасност пред вратата на Септември дойде още в третата минута, когато когато Дарко Тасевски шутира от границата на наказателното поле, но не уцели вратата. Шест след това "белите" вече водеха в резултата. Реферът отсъди дузпа за нарушение на Стоичков срещу Ради Кирилов в наказателното поле. Чунчуков застана зад топката и вкара!

Славия продължи да контролира събитията на терена, а Ашковски на два пъти пропусна да вкара втори гол. В 31-ата минута той отправи силен удар, който Георгиев успя да избие. Секунди преди края на първата част Ашковски не успя да намери очертанията на опразнената врата и стреля в аут.

Междувременно и Ради Кирилов не успя да вкара. В 39-ата минута нападателят финтира защитник на домакините и стреля покрай вратата.

През второто полувреме Септември се активизира и започна да създава неприятности пред съперниковата врата.

В 57-ата Кристофър Мандианго изравни. Той се възползва от груба грешка на вратаря на Славия Георги Георгиев, който излезе неразчетено, и го прехвърли за 1:1.

Три минути по-късно домакините можеха да стигнат по пълен обрат, но Димитър Костадинов пропусна от чиста позиция.

В следващите минути Славия успя да се съвземе и дори стигна до нов гол. Автор на попадението бе Дарко Тасевски в 68-ата минута.  Македонецът получи пас от Чунчуков, успя да се от Глишик и със силен удар не остави шансове на Георгиев. Малко след това Тасевски се контузи и беше заменен принудително.

Асен Чандъров пропусна да изравни в добавеното време. Той стреля силно от близо, но Георгиев майсторски изби в корнер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 6. Александру Бенга, 23. Александър Дюлгеров, 10. Асен Чандъров, 22. Георги Стоичков, 7. Георги Русев, 19. Дарко Глишик, 17. Димитър Костадинов, 9. Илия Димитров, 20. Кристофър Мандианго, 16. Стилиян Николов

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 24. Преслав Петров, 8. Славчо Шоколаров, 6. Давид Хуманес, 19. Димитър Велковски, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 23. Владислав Узунов, 37. Стефан Ашковски, 14. Дарко Тасевски, 9. Цветелин Чунчуков