УНИКАЛНО: Черно море с втора победа за деня

06-02-2019, 16:38

Черно море победи Дунав Русе с 2:0 в контролна среща, играна на стадион “Младост” във Варна.

И двете попадения за “моряците” паднаха през втората част, а техни автори станаха Аристот Ндонгала и Георги Илиев.

Това е втора победа за варненци днес, след като по-рано през деня “зелено-белите” се наложиха с 3:1 над Несебър.

През първата част двата отбора не създадоха сериозни положения, като Черно море се отчете с няколко далечни удара, извън очертанията на вратата на Антонов. Дунав пък имаха една добра ситуация в средата на полувремето. Иса засече с глава центриране в наказателното поле, но стреля над вратата.

Десет минути след почивката “моряците” откруха резултата чрез Аристот Ндонгала.

Варненци направиха добра атака отляво, подхваната от Петър Витанов, който намери на крилото Георги Илиев, а той изведе Мартин Минчев с едно докосване.

Последва центриране на младока в наказателното поле, където след разбъркване Ндонгала от близо разстреля стража на Дунав за 1:0.

В 75-ата минута Ахмедов засече с глава центриране отдясно, но от непосредствена близост стреля над гредата.

Това бе и най-чистата ситуация за Дунав в мача, а в края Георги Илиев направи резултата 2:0.

Капитанът на Черно море се разписа в 88-ата минута от свободен удар, отсъден за нарушение срещу Цветомир Панов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристот, Георги Илиев, Жоржиньо, Мартин Минчев (Георги Божилов).

ДУНАВ: Антонов, Ковачев, Патев, Исаевски, Инкон, Станоев, Димов, Попадийн, Божидар Васев, Фирцулеску, Иса (Макенджиев, Ахмедов, Щерев Ковачев, Ндиайе, Ахмед, Станкев).