ЦСКА се потруди, но отстрани Монтана

25-09-2018, 20:55

ЦСКА се класира за осминафиналите на Купата на България след трудна победа с 2:0 като гост на Монтана.  Евандро откри в 52-ата минута, а Али Соу вкара в добавеното време на втората част за крайният резултат.

Първото полувреме на „Огоста” мина под диктовката на ЦСКА, които доминираха тотално на терена. Събитията се развиваха предимно в половината на Монтана, но без да има промяна в резултата за първите 45 минути.

„Армейците” разчитаха предимно на центрирания, с които да матират отбраната на Монтана, но усилията им бяха напразни срещу добре организираната защита на домакините.

В 11-ата минута Жоржиньо получи във вратарското поле, но точно преди да нанесе удар се намеси капитанът на Монтана Иван Михов, избивайки топката.

Второто по-сериозно положение отново бе на сметката на „армейците”. В 29-ата минута Евандро направи класно центриране отляво, Манолев засече с глава, но покрай вратата, а освен това Кристиян Малинов бе зад него на по-добра позиция, но топката не стигна до него.

Монтана направи няколко бързи контраатаки, като в 32-ата рейд отдясно на Сергей Георгиев предвещаваше сериозна опасност за гостите, но Тони Тасев бе изпреварен от Васил Попов в наказателното поле на ЦСКА и кълбото бе изчистено в предни позиции.

Второто полувреме бе далеч по-динамично от първата част, като основна заслуга за това имаше голът на ЦСКА в 52-ата минута. Станислав Манолев центрира от корнер, Евандро изпревари излизащия да избие Орлинов, и с точен удар с глава даде преднина на своя тим.

Монтана нямаше какво да губи и се хвърли в атака, като в 63-ата минута получи отлична възможност да изравни, но Николай Цветков не успя да преодолее Данте Стипица и стражът изби с крак удара му.

Последните 10 минути на срещата ЦСКА отново се активизира в атака, а в добавеното време влезлият като резерва Али Соу оформи крайното 2:0. Новото попълнение на ЦСКА получи от Валентин Антов и почти от центъра вкара втори гол, виждайки излезлият Орлинов.

СЪСТАВИ:

Монтана: 1. Марин Орлинов, 2. Васил Попов, 3. Иван Михов (к), 4. Галин Ташев, 5. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 13. Йордан Йорданов, 8. Тони Тасев, 9. Атанас Илиев, 22. Сергей Георгиев, 21. Румен Трифонов

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 7. Жоржиньо, 9. Мауридес, 10. Евандро Да Силва, 11. Станислав Манолев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 27. Борис Секулич

---------------------------------------------------------------------------------------------

Монтана - ЦСКА 0:2

0:1 Евандро (52`)

0:2 Али Соу (90+2`)

90+3 Край на двубоя! ЦСКА се класира на осминафиналите след победа с 2:0 над Монтана!

90+2` ГОООООЛ! Али Соу слага точка на спора с второ попадение! Резервата на ЦСКА вкара гол почти от центъра, виждайки излезлият вратар на Монтана!

90`+2 Нов пропуск на гостите! Жоржиньо получи в предни позиции, но си поведе силно и вратаря улови.

90`+ Три минути добавено време.

90` Подаване за Мауридес, но нападателят на ЦСКА не успя да овладее в движение и провали страхотна атака на своя тим.

88`  Изстрел на Димитър Георгиев, право обаче в Стипица.

87` Нов удар с глава на Мауридес, след центриране на Секулич, но отново неточно.

86` Валентин Антон заменя Манолев.

84` Удар на Бодуров, но играч на Монтана успява да изчисти на метри от голлинията.

83` Изстрел от сериозна дистанция на Жоржиньо, Орлинов имаше време да реагира и спаси.

82` Мауридес засича с глава центриране от корнер, встрани от вратата.

81`  Голмайсторът Евандро е заменен, влиза Али Соу

80` Безидейно центриране на Стойчо Атанасов.

77` Картон и за Бикел.

73` Изстрел на Секулич, рикошет в крак на бранител и Орлинов лови.

67` Секулич също получава жълт картон.

67` Иван Михов получва жълт картон

64`  Манолев получава жълт картон.

63` Последна смяна за Монтана, излиза Васил Попов, на негово място - Даниел Георгиев.

63` Николай Цветков получи на добра позиция, но ударът му е париран от Данте Стипица!

59`  Втора смяна за Монтана, излиза Димитър Илиев,в игра влиза е Димитър Георгиев.

57` Жълт картон и за Атанас Илиев

56` Претенции на домакините за дузпа, които не са уважени от рефера. Последва разправия между играчи на двата тима, но се разминава без сериозни сблъсъци.

53` Жълт картон за Йордан Йорданов.

52` ГОООООЛ!!! ЦСКА повежда! Станислав Манолев центрира от корнер, Евандро изпревари вратаря на Монтана и с глава отклонява в мрежата за 1:0!

50` Директен удар на Тони Тасев от фаул, топката се отклонява в тялото на бранител и излиза в корнер.

47` Жълт картон за Васил Попов.

46` Начало на второто полувреме!

46` Румен Трифонов е заменен от Николай Цветков.

45+1` Край на първото полувреме.

45` Минута добавено време.

42`  Поредица от центрирания в пеналта на Монтана, които отново не водят до резултат.

36` Жанио Бикел можеше да направи фрапантна грешка в централната зона, която да доведе до сериозна опасност за ЦСКА, но успя да се поправи и изчисти преди да му бъде отнета топката.

32` Рейд на Сергей Георгиев отдясно, ударът му е блокиран, а след неумело изчистване Тони Тасев можеше да шутира, ако Васил Попов не се бе намесил навреме, изчиствайки.

29` Пропуск! Евандро центрира отляво, Манолев отправи обаче неточен удар с глава, а зад него чакаше и Кристиян Малинов, който бе дори на по-добра позиция!

25` Фаул за ЦСКА и отново Манолев центрира в полето на Монтана, където Бодуров извършва нарушение.

21` Една от малкото атаки на Монтана завършва без дори домакините да стигнат в близост до наказателното поле.

19` Слаб пас на Манолев от фаул в наказателното поле на Монтана.

15` Пас за Атанас Илиев, който си повежда прекалено силно топката.

11` Жоржиньо получи на чиста позиция, но капитанът Михов се намеси точно навреме, избивайки топката преди футболистът на "червените" да забие кълбото в мрежата!

10` Далечен удар на Евандро, имаше и лек рикошет, но Орлинов нямаше как да бъде затруднен.

9` Жоржиньо комбинира със Секулич, който опита да извади топката в наказателното, но беше блокиран от бранител.

6` Центриране на Манолев от фаул, вратарят на Монтана лови

1` Начало на двубоя!