Черно море на финал за Купата на БФС след драма в Пловдив

02-04-2019, 15:16

Юношите старша възраст на Черно море се класираха на финал в турнира за Купата на БФС. “Моряците” продължават напред в турнирната надпревара след общ резултат 2:2, но с гол на чужд терен. Първата среща във Варна завърши с минимален успех за “зелено-белите” с 1:0, а в реванша в Пловдив Черно море записа загуба с 1:2.

Домакините поведоха в резултата с автогол на Даниел Стоянов в 40-ата минута, а 70-ата Иво Казаков покачи на 2:0. След втория гол за Ботев “моряците” се активизираха и пресираха “канарите” в собствената им половина. След куп добри ситуации дойде 93-ата минута, когато Кристиян Парашкевов центрира в наказателното поле от фаул, където Росен Стефанов с лава прониза стража на Ботев за 1:2. В пеналтерията бяха всички футболисти на двата отбора, включително и вратаря на “моряците” Иван Дичевски.

Така Черно море се класира за финала, където ще срещне тима на Лудогорец, които бият във втория мач Сокол Марково с 2:0 и общ резултат 3:1.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Дамян Дамянов, Павел Георгиев, Александър Александров (65-Светослав Николов), Павел Георгиев, Велислав Василев, Джан Хасан (60-Радостин Желев -80 Кристиян Парашкевов), Тугай Неджет (55-Радостин Златев), Денислав Ангелов.